სამართლის მაგისტრი, დოქტორანტი
ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის კურსდამთავრებული (სამართალმცოდნე, მაგისტრი), ამჟამად - აღმოსავლეთ ევროპის უნივერსიტეტის დოქტორანტი.
აქვს 13 წლიანი სამუშაო გამოცდილება სასამართლო სისტემაში. სხვადასხვა დროს იყო საქართველოს უზენაესი სასამართლოს სტაჟიორი, თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიის სხდომის მდივანი და მოსამართლის თანაშემწე. ამჟამად არის თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატის მოსამართლის მთავარი კონსულტანტი - მეორადი სტრუქტურული ერთეულის ხელმძღვანელი.
EU4Justice - სასამართლოს მხარდაჭერის პროექტის, 2018 წლის პირველი უცხოენოვანი მართლმსაჯულების ზამთრის სკოლის მონაწილე; მიღებული აქვს მონაწილეობა Promoting Rule of Law in Georgia/USAID - ის ტრენინგებსა და სემინარებში თემაზე ,,ადამიანის უფლებათა ევროპული სტანდარტების გამოყენება სასამართლო პრაქტიკაში“;  სხვადასხვა დროს (2010 წლიდან - დღემდე) მონაწილეობა მიღებული აქვს საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი სკოლის სამუშაო შეხვედრებში  სამუშაო სფეროსა და მიმართულების გათვალისწინებით (სამოქალაქო სამართალწარმოების პრობლემატიკა, ადამიანის უფლებები, სამოქალაქო საპროცესო სამართლის საკვანძო საკითხები, ხელშეკრულებათა სამართლებრივი ბუნება, სასამართლო გადაწყვეტილებათა დასაბუთებულობა და ა.შ.).
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტს შემოუერთდა 2019 წელს. არის სამართლის ფაკულტეტის აფილირებული ასისტენტი.
სალექციო კურსები
• საოჯახო სამართალი
• მემკვიდრეობის სამართალი
გამოქვეყნებული ნაშრომები
• სამართლის ელექტრონული ბიბლიოთეკა (ELL), პუბლიკაცია თემაზე: ,,ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა საქმეების სამართალწარმოება და მათი განხილვის თავისებურებანი“.
• მორიგებისა და სასამართლო მედიაციის ინსტიტუტების თანაარსებობა სამოქალაქო პროცესში,    ჟურნ. „ორბელიანი“, N1, 2019;

Affiliate Assistant of the Faculty of Law, Master of Law, PhD Candidate.
13 years of work experience in the judiciary system. At various times she was an intern at the Supreme Court of Georgia, secretary of the Civil Cases Panel of the Tbilisi City Court and assistant to a judge. She is currently the Chief Advisor to the Judge of the Civil Cases Chamber of the Tbilisi Court of Appeal - Head of the Secondary Structural Unit.
EU4Justice - Participant in the Court Support Project, 2018 First Foreign Language Justice Winter School; Participated in Promoting Rule of Law in Georgia / USAID trainings and seminars on "Application of European human rights standards in court practice"; At various times (from 2010 to present) she has participated in the working meetings of the High School of Justice of Georgia, taking into account the field of work and direction (civil litigation issues, human rights, key issues of civil procedural law, legal nature of contracts, substantiation of court decisions, etc.).
Joined in Sulkhan-Saba Orbeliani University in 2019.
Courses
• Family Law
• Inheritance Law
Publications:
• Electronic Law Library (ELL), publication on the topic: "Administrative Law Case Proceedings and Peculiarities of Their Review", 2012.
• Coexistence of Reconciliation and Judicial Mediation Institutions in Civil Process, Journal Orbeliani, N1, 2019;