ანა არღვლიანი ლილის საზაფხულო სკოლაში
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ინგლისური ფილოლოგიის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტმა, ანი არღვლიანმა მონაწილეობა მიიღო ევროპის კათოლიკური უნივერსიტეტების ფედერაციის (FUCE) მიერ ორგანიზებულ საზაფულო სკოლაში, „ევროპული ჰუმანიზმი ჩამოყალიბების პროცესში“ რომელსაც ლილის კათოლიკურმა უნივერსიტეტმა უმასპინძლა მიმდინარე წლის 30 ივნისიდან 5 ივლისამდე.
„ჩემთვის დიდი პატივი და სიამოვნება იყო მონაწილეობა მიმეღო FUCE-ს საზაფხულო სკოლაში „ევროპული ჰუმანიზმი ჩამოყალიბების პროცესში“, სადაც სხვადასხვა ქვეყნის სტუდენტებთან ერთად ვსაუბრობდით თანამედროვე მსოფლიოს ყველაზე აქტუალურ თემებზე, ვესწრებოდით შთამბეჭდავ ლექციებს და ერთობლივად ვაფასებდით ჰუმანიზმის როლს დღევანდელ საზოგადოებაში. განსაკუთრებული მადლობა მინდა გადავუხადო FUCE-სა და ჩემს უნივერსიტეტს ამ დაუვიწყარი გამოცდილებისთვის!“ - ანი არღვლიანი.
ინტენსიური პროგრამა ტრენინგების და სამუშაო შეხვედრების გარდა, ითვალისწინებდა კულტურულ-შემეცნებით ღონისძიებებსაც, მათ შორის ბრიუსელში ევროპარლამენტის და ევროპული ისტორიის სახლის მონახულებას.
საზაფხულო სკოლა ყოველწლიურად იმართება და მიზნად ისახავს ახალგაზრდა თაობაში ევროპისა და ევროპული ღირებულებების ერთად გაანალიზებასა და უკეთ გაგებას. პროექტი აერთიანებს სტუდენტებს ლიბანის, ევროპის და ამერიკის უნივერსიტეტებიდან და მონაწილეებს აძლევს უნიკალურ საშუალებას სხვდასხვა კულტურებთან თანაზიარებისა და პიროვნული ზრდისთვის.

Ana Arghvliani at the Lille Summer School
Ani Argvliani, a student of the English Philology Bachelor's Program at Sulkhan-Saba Orbeliani University, participated in the summer school organized by the Federation of European Catholic Universities (FUCE) titled "European Humanism in the Making." The event was hosted by the Catholic University of Lille from June 30 to July 5 of this year.
''It was a great honor and pleasure for me to take part in FUCE's summer school, ''European Humanism in the Making'', where, together with students from different countries, we discussed some of the most pressing issues in today's world, attended inspiring lectures, and collectively reflected on the role of humanism in contemporary society. I would like to extend my sincere thanks to FUCE and to my university for this unforgettable experience!" — Ani Argvliani In addition to intensive training sessions and workshops, the program included various cultural and educational activities, such as visits to the European Parliament and the House of European
History in Brussels.
The summer school is held annually and aims to foster a shared reflection and deeper understanding of Europe and European values among younger generations. The project brings together students from universities in Lebanon, Europe, and the United States, offering