ბაზისბანკის ყოველწლიური სტიპენდია სულხან-საბა ორბელიანის სტუდენტებისთვის
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის წარმატებულ სტუდენტებს ბაზისბანკის მიერ დაწესებული სტიპენდიები გადაეცათ. ეს ინიციატივა უკვე ტრადიციად იქცა, 12 წელია, რაც ბაზისბანკი სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის მხარდამჭერია და ზრუნავს სტუდენტების წახალისებაზე.
საბაუნის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტი ერთ-ერთი მოთხოვნადი მიმართულებაა. მისი საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამები მხოლოდ ხარისხიანი განათლებით კი არა, თანამედროვე მოთხოვნებზე მორგებული სწავლებითაც გამოირჩევა.
ბანკთან მრავალწლიანი თანამშრომლობა და სასტიპენდიო პროგრამა მოტივაციას აძლევს სტუდენტებს გამოავლინონ შესაძლებლობები, განაგრძონ პროფესიული ზრდა. სტიპენდიების მნიშვნელობა აისახება ყოველწლიურ შედეგებზე სტუდენტების მონდომება და ჩართულობა მუდმივად იზრდება.
2025-2026 წლის შემოდგომის სემესტრში ბაზისბანკის სტიპენდიით დაჯილდოვდნენ ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტები. ისინი გამოირჩევიან მაღალი აკადემიური მოსწრებით, აქტიურობითა და უნივერსიტეტის ცხოვრებაში ჩართულობით.
შემოდგომის სემესტრის სტიპენდიატები გახდნენ:
- სალომე მუხადგვერდელი
- ეკატერინე ღუდუშაური
- თამარრა ცხვარიაშვილი
- ნინო ჩადუნელი
- ნათია საგინაშვილი
„განსაკუთრებით გვახარებს, რომ ბაზისბანკთან სტრატეგიული პარტნიორობა უკვე მე-12 წელია წარმატებით გრძელდება. ეს თანამშრომლობა ნათელი მაგალითია იმისა, თუ როგორ შეუძლია საგანმანათლებლო დაწესებულებისა და კერძო სექტორის ეფექტურ ურთიერთობას ხელი შეუწყოს ახალგაზრდა თაობის პროფესიულ ზრდას. ბაზისბანკის მხარდაჭერით, ჩვენ შევძელით შეგვექმნა დამატებითი მოტივაცია სტუდენტებისთვის, რაც აისახება, როგორც აკადემიური მოსწრების გაუმჯობესებაზე, ისე საუნივერსიტეტო ცხოვრებაში მათი ჩართულობის ზრდაზე “ — აღნიშნავს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანი, თამთა მიქაბერიძე.
„ბაზისბანკისა და სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა მე-12 წელია გრძელდება. აქტიურად ვართ ჩართული ახალი თაობის განათლების მხარდამჭერ პროექტებში და ყოველწლიურად გავცემთ სტიპენდიებს წარჩინებულ სტუდენტებზე. სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტისა და ბაზისბანკის მრავალწლიანი თანამშრომლობის შედეგად, ყოველწლიურად იზრდება მაღალი აკადემიური მოსწრების სტუდენტების რაოდენობა“ — ამბობს ბაზისბანკის სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და ბრენდინგის დეპარტამენტის უფროსი, თამარ ხადური.
ბაზისბანკის სტიპენდია გადამწყვეტ როლს ასრულებს სტუდენტებისთვის, ეს არის არა მხოლოდ ფინანსური მხარდაჭერა, არამედ მათი შრომისა დაფასება, რაც მათ დამატებით ენთუზიაზმს აძლევს პროფესიული და პიროვნული წინსვლისთვის.
განსაკუთრებულ მადლობას ვუხდით ბაზისბანკს სტუდენტების მხარდაჭერისთვის და ათწლეულზე მეტი ხნის ნდობასა და პარტნიორობისთვის!

Successful students from the Faculty of Business and Technology at Sulkhan-Saba Orbeliani University have received scholarships established by Basisbank. This initiative has already become a tradition—for 12 years now, Basisbank has been a loyal supporter of Sulkhan-Saba Orbeliani University, continuously encouraging and empowering students.
The Faculty of Business and Technology is one of the most in-demand units at the university. Its bachelor’s and master’s programs stand out not only for high-quality education but also for their modern, industry-oriented teaching approach.
The long-term partnership with the bank and the scholarship program inspires students to unlock their potential and pursue professional growth. Year after year, improved academic outcomes, increased motivation, and stronger student engagement clearly reflect the impact of these scholarships.
In the 2025–2026 fall semester, students from the Faculty of Business and Technology were awarded Basisbank scholarships. These students distinguished themselves through high academic performance, active involvement, and meaningful contributions to university life.
Fall semester scholarship recipients:
- Salome Mukhagrdveli
- Ekaterine Ghudushauri
- Tamara Tskhvarishvili
- Nino Chaduneli
- Natia Saginashvili
“We are especially delighted that our strategic partnership with Basisbank has successfully continued for 12 years. This collaboration is a clear example of how effective cooperation between educational institutions and the private sector can support the professional development of younger generations. With Basisbank’s support, we have been able to create additional motivation for our students, which is reflected both in improved academic performance and increased engagement in university life,” said Tamta Mikaberidze, Dean of the Faculty of Business and Technology at Sulkhan-Saba Orbeliani University.
“Basisbank and Sulkhan-Saba Orbeliani University have been partners for 12 years. We remain actively involved in projects that support the education of the new generation and award scholarships annually to outstanding students. As a result of our long-term partnership, the number of high-achieving students grows every year,” noted Tamar Khaduri, Head of the Strategic Communications and Branding Department at Basisbank.
The Basisbank scholarship plays a crucial role for students—not only as financial assistance but also as recognition of their hard work, providing them with additional enthusiasm to advance both professionally and personally.
We extend our sincere gratitude to Basisbank for its unwavering support of our students and for more than a decade of trust and partnership!