ENHANCE_GSL პროექტის პირველი შეხვედრა
2024 წლის 17 დეკემბერს Erasmus+ KA2 პროექტის “თემთან ჩართულობის მდგრადი განვითარების შესაძლებლობების გაზრდა საქართველოსა და სიერა ლეონეს მაგალითზე“ (ENHANCE-GSL), პირველი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა ონლაინ რეჟიმში რომელსაც ესწრებოდნენ როგორც როგორც პროექტში ჩართული უნივერსიტეტები, ასევე ასოცირებული პარტნიორი ორგანიზაციები.
შეხვედრაზე პროექტის კოორდინატორებმა საქართველოს უნივერსიტეტიდან წარადგინეს პროექტის სამოქმედო გეგმა, მნიშვნელოვანი თარიღები და მონაწილეებთან ერთად შეთანხმდნენ შემდეგი შეხვედრის დეტალებზე. განისაზღვრა სამი ჯგუფი, რომლებიც პროექტის მანძილზე აქტიურად იქნებიან ჩართულები პროექტის ხარისხის და მენეჯმენტის შეფასებაში. ასევე, ცალკე ჯგუფი შედგა ბენეფიციარი მხარეებიდან, რომლებიც შეიმუშავებენ პროექტის მენეჯმენტისა და შესრულების სახელმძღვანელოს.
გაიწერა აღნიშნული ჯგუფის ონლაინ შეხვედრები, 2025 წლის იანვარში. პროექტის შემდეგი შეხვედრა გაიმართება ხორვატიაში, რიეკას უნივერსიტეტში 2025 16-20 თებერვალს.

First Meeting of the ENHANCE-GSL Project
On December 17, 2024, the Kick-off meeting of the Erasmus+ KA2 project “Enhancing Sustainable Development Opportunities through Community Engagement: The Cases of Georgia and Sierra Leone” (ENHANCE-GSL) was held online. The meeting was attended by representatives from all participating universities as well as associated partner organizations.
During the meeting, the project coordinators from the University of Georgia presented the project’s action plan, key dates, and, together with the participants, agreed on the details of the next meeting.
Three working groups were established, which will be actively involved throughout the project in evaluating its quality and management. In addition, a separate group consisting of beneficiary representatives was formed to develop the Project Management and Implementation Handbook.Online meetings for this group were scheduled for January 2025.
The next project meeting will take place at the University of Rijeka, Croatia, on February 16–20, 2025.