Erasmus+ გაცვლითი პროგრამები 2026 წლის გაზაფხულის სემესტრისთვის
ცხადდება საბუთების მიღება ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ სტუდენტების საერთაშორისო კრედიტების მობილობის (ICM) პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად.
პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ საბაუნის აქტიური სტატუსის მქონე საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებს, რომელთაც არ გააჩნიათ ფინანსური დავალიანება და რომელთა მინიმალური GPA 2 და მეტია.
2025-2026 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრის განმავლობაში, საბაუნის სტუდენტებს საშუალება აქვთ ისწავლონ შემდეგ პარტნიორ უნივერსიტეტებში
საფეხური |
სასწავლო კურსების |
სალამანკას პონტიფიკური უნივერსიტეტი |
საბაკალავრო/სამაგისტრო |
ბიზნესი / HR? |
https://www.upsa.es/oferta-academica/upsa-international-certificate-program |
საბაკალავროსამაგისტრო |
სამართალი |
საბაკალავრო |
ინგლისური ფილოლოგია |
საბაკალავრო სამაგისტრო |
თეოლოგია, სოციალური მეცნიერებები* |
კვიპროსი |
სამაგისტრო |
ბიზნესის ადმინისტრირება, HR, საჯარო მმართველობა |
* შესაძლებელია დამატებითი გრანტის მოპოვება (თვეში 250 ევრო) იმ სტუდნეტებისთვის რომლებიც მიეკუთვნებიან სოციალურად დაუცველ ან ნაკლები შესაძლებლობების მქონე სტუდენტთა ჯგუფს (მრავალშვილიანი ოჯახი, საზღვირსპირა რეგიონი, ოკუპირებული რეგიონი, იძულებით გადაადგილებული, მარტოხელა მშობელი და მსგავსი).
დაინტერესებულმა პირებმა მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნდა გადმოაგზავნონ არაუგვიანეს 26 ოქტომბრისა, საბაუნის ელ-ფოსტიდან საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერის ელ-ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge . მეილის სათაურში მიუთითეთ: Erasmus+ ICM და (ის უნივერსიტეტი, სადაც აკეთებთ განაცხადს).
- უცხო ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი B2 (TOEFEL, IELTS), ასეთის არსებობის შემთხვევაში; (არ არსებობის შემთხვევაში, სტუდენტები ტესტირებას გაივლიან უნივერსიტეტის უცხო ენათა ცენტრში )
შენიშვნა 2: იმისათვის რომ მობილობის სემესტრში მიღებული კრედიტების აღიარება მოხდეს, სტუდენტმა უნდა გაიაროს საბაუნიში ადმინისტრაციული რეგისტრაცია უცხოეთში წასვლამდე.
• ინგლისური ენა - 40%
• მოტივაცია - 30%
23 ოქტომბერი, 13:00 საათი - ტესტირება ინგლისურ ენაში, მათთვის ვისაც არ აქვს საერთაშორისო სერტიფიკატი (ტესტირების მსურველები უნდა დარეგისტრირდნენ ბმულზე მიმდინარე წლის 22 ოქტომბრისა)
26 ოქტომბერი - საბუთების მიღება
28 ოქტომბერი, 15:00 საათი - გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან და კანდიდატების შერჩევა
საინფორმაციო შეხვედრა Erasmus+ გაცვლით პროგრამებთან დაკავშირებით ჩატარდება 16 ოქტომბერს, 13:00 საათზე სტუდენტურ სივრცეში.

Erasmus+ Exchange Programs for the Spring Semester of 2026
Applications are now open for participation in the Erasmus+ International Credit Mobility (ICM) Program, funded by the European Commission.
The program is open to undergraduate and master’s students of Sulkhan-Saba Orbeliani University (Sabauni) who:
- Have active student status;
- Have no financial debts to the university;
- Have a minimum GPA of 2.0 or higher.
Ineligible applicants:
- First-semester students;
- Final-semester students, unless they have coordinated with their faculty and confirmed readiness to extend their studies for one additional semester after the mobility period;
- Students with financial debts.
The Erasmus+ ICM Program is an exchange opportunity that covers travel expenses and provides a monthly stipend.
(The amount of the stipend and travel reimbursement depends on the host country’s location. Details are available at the provided link.)
Please note that the Erasmus+ Program does not cover visa or insurance costs.
During the Spring semester of the 2025–2026 academic year, Sabauni students have the opportunity to study at the following partner universities:
Level |
Field |
Courses |
The Pontifical University of Salamanca |
BA, MA |
Business |
https://www.upsa.es/oferta-academica/upsa-international-certificate-program |
Catholic University of Lublin |
Law |
Maria Curie-Sklodowska University in Lublin * |
BA |
English Philology |
Palacky University in Olomouce |
Ba, MA, PhD |
Theology, Social Sciences |
Open University of Cyprus * |
Cyprus |
MA |
Business Administration, HR Management, Public Management |
* it is possible to obtain an additional grant (250 euros per month) for students with Fewer opportunities (socially disadvantaged, large families, border regions, occupied regions, internally displaced persons, single parents, etc.).
Interested persons should send the requested documentation no later than October 26 from Sabauni's email address to the International Relations Manager's email address: ir@sabauni.edu.ge . In the subject indicate: Erasmus+ ICM (the university where you are applying).
October 23, 13:00 - English language testing for those who do not have an international certificate (those wishing to take the test must register at the link before October 22)
October 26 - Receiving documents
October 28, 15:00 - Interview with the selection committee and selection of candidates
An information meeting regarding Erasmus+ exchange programs will be held on October 16 at 13:00, in the student area.