პროფესორი ჟან-შარლ კაიე საბაუნიში
სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის მიერ ორგანიზებული პირველი საერთაშორისო კონფერენციის ,,ტრანსფორმაციის ეტაპზე მყოფი საზოგადოებები" ფარგლებში, 14 ნოემბერს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალისთვის ჩატარდა ვორქშოპი ,,პედაგოგიკის ინოვაციური მეთოდები: როგორ გავზარდოთ სტუდენტთა ჩართულობა სასწავლო პროცესში ამობრუნებული საკლასო ოთახის მიდგომის გამოყენებით”.
ვორქშოპს უძღვებოდა ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინოვაციების მიმართულებით, დიზაინის სკოლა ,,HEMiSF4iRE“-ის დირექტორი, ბიოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, უჯრედული და მოლეკულური ბიოლოგიის სპეციალისტი, პროფესორი ჟან-შარლ კაიე (Pr. Jean-Charles CAILLIEZ, HDR, MBA), რომელიც მრავალი წელია მუშაობს სწავლების ინოვაციურ მეთოდებზე, მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანაში ატარებს მასტერკლასებს და აზიარებს 35 წლის განმავლობაში დაგროვებულ გამოცდილებას. პროფესორი კაიე, ბოლო 10 წელია აქტიურად მუშაობს ,,ამობრუნებული საკლასო ოთახის“ მეთოდის გამოყენებით; მან პანდემიამდე გაცილებით ადრე დაიწყო სწავლების თანამედროვე მეთოდების გამოყენება - ჰიბრიდული ფორმით სწავლება და ბოლო პერიოდში მოსინჯა სწავლების პროცესში ხელოვნური ინტელექტის ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) გამოყენებაც.
კოლეგები და სტუდენტები მას ახასიათებენ როგორც ექსპერიმენტატორს, ინოვაციების ,,გენერატორს", რომელიც არასოდეს ჩერდება; მისი მიდგომები დაფუძნებულია კოლექტიურ ინტელექტსა და შემოქმედებითობაზე. პროფესორი ჟან-შარლ კაი გახლავთ არაერთი სახელმძღვანელოს ავტორი.

Professor Jean-Charles CAILLIEZ at Sabauni
On November 14, within the framework of the First International Scientific Conference "Societies in Transition" organized by the Faculty of Social Sciences, a workshop about "Innovative methods of pedagogy: how to increase student involvement in the learning process using the flipped classroom approach" / How to innovate in pedagogy to make your students more collaborative? Illustration with the reverse classroom”, was held for the academic staff of Sulkhan-Saba Orbeliani University, led by Professor Jean-Charles CAILLIEZ (HDR, MBA), Vice-President of Innovations at the Catholic University of Lille, Director of the “HEMiSF4iRE” Design School, Doctor in Biological Sciences, Specialist in Cellular and Molecular Biology.
Professor Jean-Charles CAILLIEZ has been working on innovative teaching methods for many years, leads master classes in different countries of the world and shares the experience accumulated over 35 years. Professor CAILLIEZ has been actively working using the "flipped classroom" method for the last 10 years; He started using modern teaching methods long before the pandemic - teaching in a hybrid form and recently tried using artificial intelligence ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) in the teaching process.
Colleagues and students describe him as an experimenter; a "generator" of innovations that never stops His approaches are based on collective intelligence and creativity. Professor Jean-Charles CAILLIEZ is the author of several textbooks.