სადოქტორო სკოლის საახალწლო მიღება
14 იანვარს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სადოქტორო სკოლის საახალწლო მიღება გაიმართა, სადაც უნივერსიტეტმა წარადგინა გასული წლის სამეცნიერო საქმიანობის ანგარიში და გამორჩეული შესაძლებლობა შექმნა დოქტორანტებსა და აკადემიურ საზოგადოებას შორის იდეებისა და გამოცდილების გასაზიარებლად.
უნივერსიტეტის პრორექტორმა, დიმიტრი გეგენავამ, წარადგინა უნივერსიტეტის სამეცნიერო საქმიანობის ანგარიში, რომელიც შეეხებოდა კვლევით აქტივობებს, აკადემიურ მიღწევებსა და განვითარების ძირითადი მიმართულებებს.
ანგარიშის წარმოდგენისას ყურადღება დაეთმო სადოქტორო სკოლაში მიმდინარე პროცესებსაც.
ამ ეტაპზე სადოქტორო სკოლა ახორციელებს სამ სადოქტორო პროგრამას — სამართლის, თეოლოგიისა და საჯარო მმართველობის მიმართულებით.
ღონისძიება დასრულდა არაფორმალური მიღებით, რომელმაც ხელი შეუწყო პროფესიული ურთიერთობების გაღრმავებას და იდეების თავისუფალ გაზიარებას.

Doctoral School’s New Year Gathering
On January 14, the New Year reception of the Doctoral School at Sulkhan-Saba Orbeliani University took place, during which the university presented a report on last year’s scientific activities and provided an outstanding opportunity for doctoral students and the academic community to exchange ideas and experiences.
The university’s vice-rector, Dimitri Gegenava, presented the report on the university’s scientific work, which covered research activities, academic achievements, and the main directions of development.
The presentation also highlighted ongoing processes within the Doctoral School. Currently, the Doctoral School offers three doctoral programs—in Law, Theology, and Public Administration.
The event concluded with an informal reception that facilitated the strengthening of professional relationships and the free exchange of ideas.