Erasmus+ აკადემიური მობილობა პოლონეთში
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის პროფესორმა შორენა გოგიაშვილმა Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში აკადემიური მობილობა განახორციელა Maria Curie-Skłodowska University-ში (UMCS, ლუბლინი, პოლონეთი), სადაც 2026 წლის 25–29 მაისს ჩაატარა ლექციებისა და პრაქტიკული სესიების ციკლი ხელოვნური ინტელექტის, პერსონალიზებული სწავლებისა და ენის შეფასების თანამედროვე მიდგომების შესახებ.
მობილობის ფარგლებში გაიმართა შემდეგი თემატური სესიები:
• Personalized Learning Paths with AI
• AI for Language Practice, Personalized Learning and Assessment
• AI for Language Practice and Assessment
ვიზიტი მნიშვნელოვანი პროფესიული და აკადემიური გამოცდილება იყო, რომელმაც ხელი შეუწყო ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარებას საერთაშორისო აკადემიურ გარემოში, ახალი პროფესიული კავშირების დამყარებასა და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივების განვითარებას.
Erasmus+ პროგრამა კიდევ ერთხელ ადასტურებს საერთაშორისო აკადემიური მობილობის მნიშვნელობას ცოდნის, გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარების, ასევე უნივერსიტეტებს შორის პარტნიორული ურთიერთობების გაძლიერების მიმართულებით.

Erasmus+ Academic Mobility in Poland
As part of the Erasmus+ Programme, Shorena Gogiashvili participated in an academic mobility at Maria Curie-Skłodowska University, where, from 25–29 May 2026, she delivered a series of lectures and practical sessions on contemporary approaches to artificial intelligence, personalized learning, and language assessment.
The mobility programme included the following topics:
• Personalized Learning Paths with AI
• AI for Language Practice, Personalized Learning and Assessment
• AI for Language Practice and Assessment
The visit represented a valuable professional and academic experience, providing an opportunity to share knowledge and expertise within an international academic environment, establish new professional connections, and explore prospects for future cooperation and joint initiatives.
The Erasmus+ Programme once again highlights the importance of international academic mobility in promoting the exchange of knowledge, experience, and best practices, while strengthening cooperation among higher education institutions worldwide.