Erasmus+ გაცვლითი პროგრამები სტუდენტებისთვის 2026-2027 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრი
ცხადდება საბუთების მიღება ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ სტუდენტების საერთაშორისო კრედიტების მობილობის (ICM) პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად.
პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ საბაუნის აქტიური სტატუსის მქონე საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებს, რომელთაც არ გააჩნიათ ფინანსური დავალიანება და რომელთა მინიმალური GPA 2 და მეტია.
2026-2027 სასწავლო წელს, საბაუნის სტუდენტებს საშუალება აქვთ ისწავლონ შემდეგ პარტნიორ უნივერსიტეტებში
საფეხური |
სტიპენდია |
სასწავლო კურსები
ვალენსიის კათოლიკური უნივერსიტეტი
BA |
850 ევრო თვეში |
ფსიქოლოგია |
https://www.ucv.es/international/exchange-student-at-ucv/our-courses |
MA |
800 ევრო თვეში |
სამართალი |
https://erasmus.law.muni.cz/content/en/exchange-students/courses-in-foreign-languages/ |
BA, MA |
800 ევრო |
https://www.kul.pl/course-catalogue-2023- |
შესაძლებელია დამატებითი გრანტის მოპოვება (თვეში 250 ევრო) იმ სტუდნეტებისთვის რომლებიც მიეკუთვნებიან სოციალურად დაუცველ ან ნაკლები შესაძლებლობების მქონე სტუდენტთა ჯგუფს (მრავალშვილიანი ოჯახი, საზღვირსპირა რეგიონი, ოკუპირებული რეგიონი, იძულებით გადაადგილებული, მარტოხელა მშობელი და მსგავსი).
დაინტერესებულმა პირებმა მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნდა გადმოაგზავნონ არაუგვიანეს 14 აპრილისა, საბაუნის ელ-ფოსტიდან საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერის ელ-ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge . მეილის სათაურში მიუთითეთ: Erasmus+ ICM (ის უნივერსიტეტი, სადაც აკეთებთ განაცხადს).
- უცხო ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი B2 (TOEFEL, IELTS), ასეთის არსებობის შემთხვევაში; (არ არსებობის შემთხვევაში, სტუდენტები ტესტირებას გაივლიან უნივერსიტეტის უცხო ენათა ცენტრში)
შენიშვნა 2: იმისათვის რომ მობილობის სემესტრში მიღებული კრედიტების აღიარება მოხდეს, სტუდენტმა უნდა გაიაროს საბაუნიში ადმინისტრაციული რეგისტრაცია უცხოეთში წასვლამდე (სწავლის სემესტრის საფასურის გადახდა).
- 7 აპრილი, 11:00 საათი - ტესტირება ინგლისურ ენაში, მათთვის ვისაც არ აქვს საერთაშორისო სერტიფიკატი (ტესტირების მსურველები უნდა დარეგისტრირდნენ ბმულზე მიმდინარე წლის 6 აპრილისა);
- 14 აპრილი - საბუთების მიღება;
- 15 აპრილი, 11:00 საათი - გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან და კანდიდატების შერჩევა (310-ე ოთახი)
საინფორმაციო შეხვედრა Erasmus+ გაცვლით პროგრამებთან დაკავშირებით ჩატარდება 1 აპრილს, 14:00 საათზე, სტუდენტურ სივრცეში.

Erasmus+ ICM for BA and MA students during the 2026-2027 academic year
Applications are now open for the Erasmus+ International Credit Mobility (ICM) programme funded by the European Commission.
The programme is open to undergraduate and graduate students with an active academic status, who have no financial debt and a minimum GPA of 2 or higher.
The following are not eligible to apply:
- First-semester students
- Final-semester students (only if they agree with the faculty and are ready to add a semester after the end of the mobility).
- Students with financial debt
The Erasmus+ ICM programme is an exchange programme that covers travel costs and also provides a monthly stipend (travel costs and the amount of the stipend depend on the country where the host university is located). For details, see the link.
In the 2026-2027 academic year, Sabauni students have the opportunity to study at the following partner universities:
Level |
Field |
Courses
Catholic University of Valencia
BA |
Psychology |
https://www.ucv.es/international/exchange-student-at-ucv/our-courses |
| Masaryk University |
MA |
Law |
https://erasmus.law.muni.cz/content/en/exchange-students/courses-in-foreign-languages/ |
| The John Paul II Catholic University in Lublin |
BA, MA |
https://www.kul.pl/course-catalogue-2023-2024,art_17611.html |
it is possible to obtain an additional grant (250 euros per month) for students with Fewer opportunities (socially disadvantaged, large families, border regions, occupied regions, internally displaced persons, single parents, etc.).
Interested persons should send the requested documentation no later than April 14 th from Sabauni's email address to the International Relations Manager's email address: ir@sabauni.edu.ge . In the subject indicate: Erasmus+ ICM (the university where you are applying).
April 7, 11:00 - English language testing for those who do not have an international certificate (those wishing to take the test must register at the link on April 6 of this year)
April 14 - Receiving documents
April 15, 11:00 - Interview with the selection committee and selection of candidates (room 310)
An information meeting regarding Erasmus+ exchange programs will be held on April 1, at 14:00, in the student area.