მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარის ვიზიტი მარია კიური-სკლოდოვსკას უნივერსიტეტში
2025 წლის 24 მარტს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე, პროფესორი ვაჟა ვარდიძე სტუმრობდა ლუბლინის მარი კიური-სკლოდოვსკას უნივერსიტეტს, სადაც შეხვდა მასპინძელი უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ რადოსლავ დობროვოლსკის. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ პრორექტორი ეკონომიკისა და განვითარების მიმართულებით, პროფესორი ზბიგნიევ პასტუშაკი, ფილოლოგიის ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე, პროფესორი იაროსლავ კრაიკა და კაროლინა სოკოლინსკა, საერთაშორისო სტუდენტებისა და სწავლების მხარდაჭერის ოფისის ხელმძღვანელი.
შეხვედრის დროს მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებასა და გაძლიერებაზე.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტსა და მარი კიური-სკლოდოვსკას უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა დაიწყო 2023 წლიდან თანამშრომლობის მემორანდუმის გაფორმებით, რომელსაც მოყვა Erasmus+ ICM KA171 პროექტის დაფინანსება. პროექტის ფარგლებში საბაუნის სტუდენტები და პროფესორები მობილობის პროგრამით ეწვევიან პოლონურ უნივერსიტეტს.

Head of advisory board visits Maria Curie-Skłodowska University in Lublin
On March 24, 2025, the Chairman of the Advisory Board of Sulkhan-Saba Orbeliani University, Professor Vaja Vardidze, visited the Maria Curie-Skłodowska University in Lublin, where he met with the Rector of the host university, Professor Radosław Dobrovolski. The meeting was also attended by the vice-rector for development and cooperation with the economy, Professor Zbigniew Pastuszak, the Deputy Dean for education of the Faculty of Philology, dr hab. Jarosław Krajka, and Karolina Sokolińska, head of the Office for Supporting Studies and International Students.
During the meeting, the parties discussed the deepening and strengthening of cooperation between the universities.
The cooperation between Sulkhan-Saba Orbeliani University and Maria Curie-Skłodowska University began in 2023 with the signing of a Memorandum of Cooperation, which was accompanied by funding from the Erasmus+ ICM KA171 project. Within the framework of the project, Sabauni students and professors will visit the Polish university under the mobility program.