თანამშრომლობის მემორანდუმი კიოლნის გამოყენებით მეცნიერებათა კათოლიკურ უნივერსიტეტთან
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტმა ხელი მოაწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს კიოლნის გამოყენებით მეცნიერებათა კათოლიკურ უნივერსიტეტთან (Catholic University of Applied Sciences – Katho, გერმანია).
მემორანდუმის მიზანია ორ უნივერსიტეტს შორის ურთიერთობების გაღრმავება და მრავალმხრივი თანამშრომლობა, რაც მოიცავს:
- სტუდენტების, აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობას;
- ერთობლივი კვლევითი და საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას;
- საერთაშორისო კონფერენციებისა და სემინარების ორგანიზებას.
„ჩვენთვის მნიშვნელოვანია სტუდენტებსა და პერსონალს შევუქმნათ მეტი შესაძლებლობა საერთაშორისო გამოცდილებისა და ცოდნის გასაზიარებლად. გერმანულ უნივერსიტეტთან პარტნიორობა ახალ შესაძლებლობებს ხსნის როგორც აკადემიური, ისე პროფესიული განვითარების მიმართულებით,“ - ნათია შეყილაძე, საბაუნის კანცლერი.

The Memorandum of Cooperation with the Catholic University of Applied Sciences of Cologne
Sulkhan-Saba Orbeliani University has signed a Memorandum of Cooperation with the Catholic University of Applied Sciences (Katho, Germany).
The memorandum aims to deepen relations and foster multifaceted collaboration between the two universities, including:
- Exchange of teachers and researchers;
- Exchange of all study-level students;
- Exchange of administrative and professional staff;
- Organization of joint events, courses, study tours, seminars, conferences, and academic meetings;
“It is important for us to provide our students and staff with more opportunities to gain international experience and share knowledge. Partnering with the German university opens new avenues for both academic and professional development,” said Natia Shekiladze, Chancellor of Sabauni.