ვალიადოლიდის უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი საბაუნიში
ვალიადოლიდის უნივერსიტეტის პროფესორი, დიეგო ვასკეს ვილამედიანა Erasmus+ KA171 აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამით საბაუნის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტს სტუმრობდა.
ვიზიტი მოიცავდა ლექციებს ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის შემდეგ თემებზე: ხედვიდან მოქმედებამდე (თუ როგო გარდავქმნათ კომპანიის ხედვა და მიზნები გაზომვად მიზნად) და კომპანია ზარას წარმატების ისტორია და ფაქტები.
ლექციების მიღმა, პროფესორმა ვასკესმა ვალიადოლიდის უნივერსიტეტში სწავლით დაინტერესებული პირებისთვის გამართა საკონსულტაციო შეხვედრა, სადაც ისაუბრა ვალიადოლიდის უნივერსიტეტის ფაკულტეტებისა და იქ სწავლის შესახებ. განსაკუთრებული აქცენტი გააკეთა ვალიადოლიდის უნივერსიტეტის მიერ შემოთავაზებულ საერთაშორისო სემესტრზე ვაჭრობის მიმართულებით, რომელშიც მონაწილეობა შეუძლიათ საბაუნის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტებს.
ესპანელ სტუმრებს ასევე შეხვდნენ ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი თამთა მიქაბერიძე და საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერი, შორენა პარუნაშვილი. სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი ვალიადოლიდის უნივერსიტეტთან 2017-2018 სასწავლო წლიდან თანამშრომლობენ და ამ დროის მანძილზე ათეულობით სტუდენტმა და პერსონალმა ისარგებლა მობილობის პროგრამით.

Visit of a professor from the University of Valladolid to Sabauni
Diego Vázquez Villamediana, a professor from the University of Valladolid, visited the Faculty of Business and Technology of Sabauni under the Erasmus+ KA171 academic staff mobility program.
The visit included lectures for students of the Faculty of Business and Technology on the following topics: From Vision to Action (how to transform a company's vision and goals into measurable objectives) and the success story and facts of the company Zara.
In addition to the lectures, Professor Vázquez held a consultation meeting for those interested in studying at the University of Valladolid, where he spoke about the faculties of the University of Valladolid and studying there. He made a special emphasis on the international semester in trade offered by the University of Valladolid, in which students of the Faculty of Business and Technology of Sabauni can participate.
The Spanish guests were also met by the Dean of the Faculty of Business and Technology, Professor Tamta Mikaberidze, and the International Relations Manager, Shorena Parunashvili.
Sulkhan-Saba Orbeliani University has been cooperating with the University of Valladolid since the 2017-2018 academic year, and during this time, dozens of students and staff have taken advantage of the mobility program.