სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის პროგრამები აგებულია ევროპის წამყვანი უნივერსიტეტების პროგრამების მოდელებზე.
ფაკულტეტის გუნდი დაკომპლექტებულია:
• ბიზნესისა და ტექნოლოგიების სფეროს წამყვანი პროფესორ-მასწავლებლებით
• წარმატებული ბიზნეს კომპანიების მენეჯერებით.
რაც მთავარია, პროგრამა სთავაზობს თანამედროვე, სტუდენტზე ორიენტირებულ სწავლის მეთოდებს.
ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტები ეუფლებიან ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ძირითად პრინციპებს, სწავლობენ ბიზნესის ენას, გამოიმუშავებენ ბაზარზე ორიენტირებულ ხედვას ბიზნეს პროცესებთან დაკავშირებით.
ჩვენს კურსდამთავრებულებს გააჩნიათ ყველა საჭირო უნარ-ჩვევა და შესაბამისი განათლება, რომელიც ზრდის კონკურენტუნარიანობას დასაქმების ბაზარზე.
ფაკულტეტი სტუდენტებს სთავაზობს თანამედროვე სტანდარტების შესაბამის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებს ქართულ და ინგლისურ ენებზე, რომლებიც დაკომპლექტებულია როგორც ადგილობრივი და უცხოელი მაღალკვალიფიციური პროფესორებით, ასევე პრაქტიკოსი სპეციალისტებით, რომელთაც ზურგს უმაგრებს რამდენიმეწლიანი სამუშაო გამოცდილება წამყვანი კომპანიების მაღალი რგოლის მენეჯმენტის პოზიციებზე. პროგრამები საშუალებას აძლევს სტუდენტებს უპასუხონ თანამედროვე ბიზნესგარემოს გამოწვევებს და ხელს უწყობს მათ საკუთარი კარიერის დაგეგმვასა და განვითარებაში.
ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტზე 5 მოქმედი პროგრამაა:
• ბიზნესის ადმინისტრირების ქართულენოვანი საბაკალავრო პროგრამა
• ბიზნესის ადმინისტრირების ინგლისურენოვანი საბაკალავრო პროგრმა
• ტურიზმის საბაკალავრო პროგრამა
• ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამა
• ადამიანური რესურსების მართვის სამაგისტრო პროგრამა
საბაკალავრო თუ სამაგისტრო პროგრამების გავლისას ჩვენს სტუდენტებს უვითარებდათ ყველა ის უნარ-ჩვევა და კომპეტენცია, რაც სწრაფად ცვალებადი ბიზნეს გარემოსა და დასაქმების ბაზრის მოთხოვნებს შეესაბამება. სტუდენტებს საშუალება აქვთ პრაქტიკა და სტაჟირება გაიარონ საჯარო სტრუქტურებსა თუ წარმატებულ კომპანიებში სტუდენტის არჩვევანისა და სურვილის გათვალისწინებით. ამით ვუზრუნველვყოფთ მათ კონკურენტუნარიანობას შრომის ბაზარზე (იხილეთ პარტნიორები).
რაც მთავარია, ჩვენს სტუდენტებს აქვთ ფუფუნება ისწავლონ ევროპაში წამყვან უნივერსიტეტებში (იტალია, საფრანგეთი, ესპანეთი, პოლონეთი, ჩეხეთი, გერმანია...) სრული დაფინანსებით. გარდა ხანგრძლივი გაცვლითი პროგრამებისა, სარგებლობენ სხვადასხვა მოკლევადიანი კურსებით, საერთაშორისო საზაფხულო და ზამთრის სკოლებით, ტრენინგებითა და გაცვლითი პროგრამებით, როგორც საქართველოს, ასევე ევროპის მასშტაბით.
სწავლის პროცესის პარალელურად საბაუნის სტუდენტები განებივრებული არიან დამატებითი საუნივერსიტეტო აქტივობებით, პროექტებით, საერთაშორისო ტრენინგებით, კონკურსებითა და საინტერესო შეხვედრებით ცნობილ ადამიანებთან ნებისმიერი სფეროდან.
ფაკულტეტი სთავაზობს ფინანსური მხარდაჭერის პროგრამებს; ფაკულტეტზე არსებობს როგორც საუნივერსიტეტო, ისე ბიზნეს კომპანიების ექსკლუზიური სტიპენდიები.
უნივერსიტეტის მაღალგანვითარებული კომპიუტერული ლაბორატორია, და თანამედროვე ქართული და უცხოური  ლიტერატურით,  საერთაშორისო ბაზებთან წვდომით აღჭურვილი ბიბლიოთეკა კიდევ უფრო მიმზიდველს ხდის ჩვენს ფაკულტეტზე სწავლას.
ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის ბაზაზე შექმნილია განვითარების კვლევების ინსტიტუტი, რომლის მიზანია კვლევითი მიმართულების გაძლიერება და, ამ მხრივ, სტუდენტების მაქსიმალური ჩართვა საერთაშორისო კვლევით პროექტებში.

The programs of the Faculty of Business and Technology of Sulkhan-Saba Orbeliani University are built on the models of the programs of the leading European universities.
The faculty team is composed of:
With leading professors in the field of business and tourism and
With managers of successful business companies.
Most importantly, the program offers modern, student-centered learning methods.
Students of the Faculty of Business and Technology master the basic principles of business and tourism, study the language of business, develop a market-oriented vision related to business processes.
Our graduates have all the necessary skills and relevant education that increases competitiveness in the labor market.
The faculty offers undergraduate and graduate programs in Georgian and English in accordance with modern standards, staffed by highly qualified local and foreign professors, as well as practicing specialists, backed by several years of experience in senior management positions at leading companies. The programs enable students to respond to the challenges of the modern business environment and contribute them in planning and developing their own careers.
There are 4 programs at the Faculty of Business and Technology:
• Bachelor of Business Administration program in Georgian
• Bachelor of Business Administration program in English
• Bachelor of Tourism Program
• Master of Business Administration Program
• Human Resource Management
During their undergraduate and graduate programs, our students develop all the skills and competencies that meet the demands of a rapidly changing business environment and labor market. Students have the opportunity to do practices and internships in public institutions or in successful companies based on the students’ choices and desires. By this we maintain their competitiveness in the labor market (see Partners).
Most importantly, our students have the luxury of studying at leading universities in Europe (Italy, France, Spain, Poland, Czech Republic, Germany ...) with full funding. Except the long-term exchange programs, they can benefit with different short-term courses, international summer and winter schools, training and exchange programs, in Georgia and throughout Europe.
With the studying process, Sabauni students are pampered with additional university activities, projects, international trainings, competitions and interesting meetings with celebrities from any field.
The faculty offers financial support programs; There are exclusive scholarships from university and business companies at the faculty.
The University's highly developed computer lab, and a library equipped with modern Georgian and foreign literature, with access to international databases make our faculty study even more attractive.
The Institute for Development Studies has been established on the basis of the Faculty of Business and Technology, with the aim of strengthening the research direction and, in this regard, maximizing the involvement of students in international research projects.