FUCE სასწავლო გრანტის შესახებ
2019-2020 სასწავლო წლიდან საბაუნის სტუდენტებს აქვთ საშუალება მოიპოვონ ევროპული კათოლიკური უნივერსიტეტების ფედერაციის სასწავლო გრანტი, რომელიც გულისხმობს სტუდენტებისათვის ფედერაციის წევრ უნივერსიტეტებში ერთი სემესტრით სწავლების შესაძლებლობას. FUCE სასწავლო გრანტი წააგავს Erasmus+ სტუდენტების მობილობას, რომლის მიხედვით სტუდენტი სწავლობს პარტნიორ უცხოურ უნივერსიტეტში და იქ მიღებულ კრედიტებს აღიარებს მშობლიური უნივერსიტეტი სრულად.
FUCE სასწავლო გრანტის რაოდენობა შეადგენს 2500 ევროს ერთი სემესტრის განმავლობაში.
გრანტის მოსაპოვებლად ყოველწლიურად სემესტრის დასაწყისში ცხადდება საბუთების მიღება საბაუნის საერთაშორისო ურთიერთობების განყოფილების მიერ და პირველად შერჩევას განახორციელებს საგანგებოდ შერჩეული კომისია კანდიდატებთან გასაუბრებითა და მოთხოვნილი დოკუმენტაციის განხილვის საფუძველზე. საბოლოო გადაწყვეტილებას კანდიდატების შესახებ იღებს ფედერაცია.

About the Grant program
From the 2019-2020 academic year, Sabauni students have the opportunity to obtain a study grant from the Federation of European Catholic Universities (FUCE), which provides students with the opportunity to study for one semester at member universities of the Federation. The FUCE study grant is similar to the Erasmus + Student Mobility, in which a student studies at a partner foreign university and the credits received there are fully recognized by the home university.
The amount of FUCE grant is 2500 Euro per semester.
In order to receive a grant, applications for the grant are announced at the beginning of each semester by the International Relations Manager. The first stage of selection will be made by a specially selected commission after interviewing the candidates and reviewing the required documentation. The final decision on the candidates is made by the Federation.