პიტერ პაზმანის საზაფხულო სკოლა სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის
პიტერ პაზმანის კათოლიკური უნივერსიტეტის ორგანიზებით, მიმდინარე წლის 17-28 ივლისს ბუდაპეშტში საზაფხულო სკოლა ჩატარდება.
საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მიღება შეუძლია სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის სამივე აკადემიური საფეხურის (ბაკალავრიატი, მაგისტრატურა, დოქტორანტურა) სტუდენტებს. კურსის თემატიკა რომის სამართლის გააზრებას ეთმობა და მიზნად ისახავს სამართლისა და საზოგადობის მნიშვნელოვანი და ამავდროულად, საკამათო საკითხების განხილვას ტრანსნაციონალურ კონტექსტში.
მონაწილეობის მიღების საფასური საბაუნის სტუდენტებისთვის შეადგენს 100 ევროს.
საზაფხულო სკოლა არ არის დაფინანსებული- ყველა ხარჯს ფარავს აპლიკანტი.
აპლიკაციის შევსების დედლაინია 2023 წლის 14 აპრილი.
დამატებით ინფორმაციას შემოთავაზებული კურსების, სააპლიკაციო პროცესისა და მოთხოვნების შესახებ გაეცნობით აქ.
შენიშვნა: აუცილებელია, რომ საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მიღებით დაინტერესებული აპლიკანტები დაუკავშირდენენ საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურს - ir@sabauni.edu.ge ; Tel.: 242 22 42/115, ან მიბრძანდნენ 407-ე ოთახში.

Pázmány Péter Summer School for the students of Law Faculty
On July 17-28 Summer school organized by Pázmány Péter Catholic University will be held in Budapest, Hungary.
Sabauni Law Students from all academic levels (BA, MA, Phd) are eligible to participate in the Summer School. The Course aims to discuss certain crucial, and consequently controversial issues of law and society in the broader transnational context.
The participation fee for Sabauni students is 100 euros. Summer School is not funded, all the expenses must be covered by the applicant
Deadline for applications: 14 April 2023
Additional information in the regard of offered courses, application process and requirements check here
Note: Applicants who are interested in participating in the summer school should contact the International Relations Office - ir@sabauni.edu.ge; Tel.: 242 22 42/115 (room 407)