ადმინსიტრაციული პერსონალის მობილობა
ცხადდება ღია კონკურსი Erasmus+ ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობისათვის, რომლის ფარგლებში შერჩეული კანდიდატები ეწვევიან უცხოურ უნივერსიტეტს და მონაწილეობას მიიღებენ მასპინძლების მიერ დაგეგმილ სხვადასხვა ღონისძიებაში.
ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობა განხორციელდება შემდეგ უნივერსიტეტებში:
• პალაცკის უნივერსიტეტი ოლომოუცში (ჩეხეთი)
o 2-6 ივნისი: დაგეგმილია საერთაშორისო კვირეული თემაზე: ინკლუზიურობა, მრავალფეროვნება და თანაბარი შესაძლებლობები“. სასურველია აპლიკანტი იყოს ფსიქოლოგი და ჰქონდეს პრაქტიკული გამოცდილება, რომელსაც უცხოელ კოლეგებს გაუზიარებს.
• ვალიადოლიდის უნივერსიტეტი (ესპანეთი)
o 5-9 მაისი: დაგეგმილია საერთაშორისო კვირეული თემაზე „ინტერნაციონალიზაცია “.
• რუჟომბეროკის კათოლიკური უნივერსიტეტი (სლოვაკეთი)
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია საბაუნის ადმინისტრაციულ პერსონალს, რომელსაც აქვს საბაუნიში მუშაობის მინიმუმ ერთ წლიანი გამოცდილება.
რეგისტრაციისათვის საჭირო დოკუმენტაცია
• CV (ინგლისურ ენაზე)
• სამოტივაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე)
• ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი საბუთი (B1 მინიმუმ)
Erasmus+ გრანტით ანაზღაურდება მგზავრობა და უცხოეთში ცხოვრების ხარჯები (140 ევრო (ჩეხეთი, სლოვაკეთი) 160 ევრო დღეში (ესპანეთში)).
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა გადმოაგზავნონ მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნივერსიტეტის მეილიდან საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერის ელ.ფოსტაზე ir@sabauni.edu.ge არაუგვიანეს მიმდინარე წლის 25 იანვრისა (ვალიადოლიდის უნივერსიტეტში წამსვლელებმა) და დანარჩენი უნივერსიტეტების შემთხვევაში, ამავე წლის 25 თებერვლისა.
• უცხო ენაზე კომუნიკაციის უნარი
• ადმინისტრაციული საქმიანობა უნივერსიტეტში (თუ რამდენად აქტიურადაა ჩართული საუნივერსიტეტო საქმიანობაში)
• რელევანტურობა გამოცხადებულ მობილობის მიმართულებასთან;
• მობილობის მოსალოდნელი შედეგები.
თანაბარი პირობების შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება აპლიკანტს რომელსაც არ აქვს მონაწილეობა მიღებული Erasmus+ პროგრამებში.
დოკუმენტაციას განიხილავს შესარჩევი კომისია, საჭიროების შემთხვევაში, შესაძლოა ჩაინიშნოს ინტერვიუ კანდიდატებთან. პასუხი ეცნობებათ ელ.ფოსტის საშუალებით.

Administrative Staff Mobility
An open competition is announced for Erasmus+ administrative staff mobility, within the framework of which the selected candidates will visit a foreign university and participate in various events planned by the hosts.
Administrative staff mobility will be implemented at the following universities:
- Palacký University in Olomouc (Czech Republic)
- June 2-6: An international week is planned on the topic: Inclusion, Diversity and Equal Opportunities. It is desirable for the applicant to be a psychologist and have practical experience that he/she will share with foreign colleagues.
- University of Valladolid (Spain)
- May 5-9: An international week is planned on the topic of “Internationalization”.
- Catholic University of Ružomberok (Slovakia)
The competition is open to administrative staff of a sauna who have at least one year of experience working in a sauna.
Required documents for registration
- English language proficiency certificate (B1 minimum)
The Erasmus+ grant will cover travel and living expenses abroad (140 euros (Czech Republic, Slovakia) 160 euros per day (Spain)).
Interested persons should send the requested documents from the university email to the International Relations Manager's email address ir@sabauni.edu.ge no later than January 25 of the current year (for those attending the University of Valladolid) and February 25 of the same year for other universities