ბიზნესის ფაკულტეტის დეკანი ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტში
2019 წლის 13-18 მაისს საბაუნის ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის დეკანი პროფ. თამთა მიქაბერიძე Erasmus+ KA107 პროექტის ფარგლებში ადმინისტრაციული მობილობით იმყოფებოდა იოანე პავლე მეორის სახელობის ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტში (პოლონეთი), სადაც ერთი კვირის განმავლობაში შეხვედრები გამართა პოლონელ კოლეგებთან: სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანს, პროფ. ელენა ჟუკოვსკასთან შეხვედრისას განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები, როგორც ერასმუს+ ით, ასევე ერთობლივი პროექტების ფარგლებში. გარდა ამისა, სამომავლო თანამშრომლობის სახეებზე ისაუბრეს ეკონომიკისა და მენეჯმენტის ინსტიტუტის და ევროპული კვლევების ინსტიტუტის ხელმძღვანელებთან შეხვედრისას.
პროფ. თამთა მიქაბერიძეს საქმიანი შეხვედრები ჰქონდა ასევე ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტთან არსებული ღია უნივერსიტეტის დირექტორთან, გადამზადებისა და პროფესიული განვითარების ცენტრის ხელმძღვანელთან, საერთაშორისო პროექტების დეპარტამენტის უფროსთან და ადმინისტრაციის სხვა წარმომადგენლებთან.
ვიზიტის მიზანი გახლდათ უნივერსიტეტებს შორის გამოცდილების გაზიარება, თანამშრომლობის გაღრმავება, განსაკუთრებით ეკონომიკისა და ბიზნესის მიმართულებით, ერთობლივი სასწავლო და კვლევითი პროექტების ხელშეწყობა და მხარდაჭერა.
საბაუნის ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტთან ინტენსიური თანამშრომლობა აკავშირებს, 2015-2016 სასწავლო წლიდან Erasmus+ KA107 პროექტი ყოველ წელიწადს და მრავალი ერთობლივი პროექტი.

Dean of faculty of Business in KUL
Prof. Tamta Mikaberidze, dean of faculty Business and Tourism took part in Erasmus+ KA107 Administrative staff mobility at the John Paul II Catholic University of Lublin 13-18 May 2019. During her stay in Lublin, she had arranged several meetings with Polish colleagues. During the meeting with prof. Helena Zukowska, the prospective further cooperation was discussed (Erasmus+ KA107 and joint projects). Joint research projects were discussed with the heads of Institute of economic and management and chair person of the Institute of European Research.
Prof. Tamta Mikaberidze met also Mrs. Anna Tarnowska-Waszak, Head of the Open University of KUL, Dr. Dorota Bis, Head of University Centre for Post-graduate Studies and Vocational Development, Mr. Grzegorz Wenarski, the Head of the Department of International Projects and KUL IRO staff.
The aim of the visit was the sharing experience and best practices, deepening the cooperation, especially in the field of Economic and Business, providing and supporting the joint teaching and research projects.
Sabauni has friendly partnership with KUL since its establishment and there are many joint projects and Erasmus+ Ka107 since 2015-2016 academic year.