Erasmus+ აკადემიური პერსონალის მობილობა იაშის უნივერსიტეტში
ცხადდება საბუთების მიღება ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული ერასმუს+ პერსონალის მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად. კონკურსი განკუთვნილია საბაუნის თეოლოგიის ფაკულტეტის აფილირებული აკადემიური პერსონალისათვის, რომლებიც კარგად ფლობენ ინგლისურ ენას და აქვთ სურვილი ლექციები ჩაატარონ ჩვენს პარტნიორ, იაშის ალექსანდრუ იან კუზას უნივერსიტეტში.
პროგრამა ითვალისწინებს მგზავრობის და ყოველდღიურ ხარჯებს (7 დღე),
აკადემიური პერსონალის მობილობა ეს არის მოკლე ვადიანი ვიზიტი მასპინძელ უნივერსიტეტში (5 სამუშაო დღე და 2 დღე მგზავრობის), სადაც პერსონალი მიმღებ უნივერსიტეტში ატარებს ლექციებს, საჯარო ლექციას ან სხვა აკადემიურ ღონისძიებას წინასწარ შეთანხმებულ თემაზე (ჯამში 8 აკადემიური საათი).
- ცნობა სამსახურიდან
- მობილობის ხელშეკრულება (ჩამოტვირთეთ ცხრილიდან, შეავსეთ მხოლოდ გაყვითლებული გრაფები)
დაინტერესებულმა პირებმა დოკუმენტაცია უნდა გადმოაგზავნოთ ელ.ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge არაუგვიანეს 2024 წლის 18 სექტემბრისა.
18 სექტემბერი - განაცხადების მიღება
19 – 20 სექტემბერი - შესარჩევი კომისიის მიერ კანდიდატების შერჩევა
29 სექტემბრის კვირა - მიმღებ უნივერსიტეტთან კომუნიკაციის საფუძველზე, შერჩეული კანდიდატების ინფორმირება
- უცხო ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი; (20 ქულა)
- აკადემიური საქმიანობა უნივერსიტეტში (თუ რამდენად აქტიურადაა ჩართული საუნივერსიტეტო საქმიანობაში) (30 ქულა)

Erasmus+ teaching mobility at the university of IASI
Call for Erasmus+ ICM teaching mobility is open now. Affiliated professors of Sulkhan-Saba Orbeliani University from the faculty of Theology are invited to apply for this opportunity.
The mobility
Teaching Mobility is short term academic exchange (5 working days and 2 days for travel) at the foreign partner university where academic staff is carrying out pre-arranged academic activities, such: lectures, public lectures, round table meeting and etc. (8 hours) the expenses are covered by the program. Travel cost – 275-euro, daily cost – 140 Euro (x7 days).
- Passport
- Proof of employment in the home university
- Teaching mobility agreement (download from here)
Interested applicant should apply the documents to the email: ir@sabauni.edu.ge no later than 18 September 2024. Please indicate in the subject: STA in IASI