Erasmus+ აკადემიური პერსონალის მობილობა კვიპროსის ღია უნივერსიტეტში
ცხადდება საბუთების მიღება ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული ერასმუს+ პერსონალის მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად. კონკურსი განკუთვნილია საბაუნის აფილირებული აკადემიური პერსონალისათვის, რომლებიც კარგად ფლობენ ინგლისურ ენას და აქვთ სურვილი ლექციები ჩაატარონ ჩვენს პარტნიორ, კვიპროსის ღია უნივერსიტეტში.
პროგრამა ითვალისწინებს მგზავრობის და ყოველდღიურ ხარჯებს (7 დღე).
აკადემიური პერსონალის მობილობა ეს არის მოკლე ვადიანი ვიზიტი მასპინძელ უნივერსიტეტში (5 სამუშაო დღე და 2 დღე მგზავრობის), სადაც პერსონალი მიმღებ უნივერსიტეტში ატარებს ლექციებს, საჯარო ლექციას ან სხვა აკადემიურ ღონისძიებას წინასწარ შეთანხმებულ თემაზე (ჯამში 8 აკადემიური საათი).
- CV (ნაშრომების მითითებით)
- ცნობა სამსახურიდან
- მობილობის ხელშეკრულება
დაინტერესებულმა პირებმა დოკუმენტაცია უნდა გადმოაგზავნოთ ელ.ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge არაუგვიანეს 2024 წლის 17 სექტემბრისა.
აპლიკანტი ასევე უნდა დარეგისტრირდეს კვიპროსის ღია უნივერსიტეტის პორტალზე.
17 სექტემბერი - განაცხადების მიღება
19 – 20 სექტემბერი - შესარჩევი კომისიის მიერ კანდიდატების შერჩევა
29 სექტემბრის კვირა - მიმღებ უნივერსიტეტთან კომუნიკაციის საფუძველზე, შერჩეული კანდიდატების ინფორმირება
- უცხო ენაზე ლექციის ჩატარების უნარი (20 ქულა);
- აკადემიური საქმიანობა უნივერსიტეტში (თუ რამდენად აქტიურადაა ჩართული საუნივერსიტეტო საქმიანობაში) (30 ქულა);

Erasmus+ teaching mobility at the Open University of Cyprus
Call for Erasmus+ ICM teaching mobility is open now. Affiliated professors of Sulkhan-Saba Orbeliani University are invited to apply for this opportunity.
Teaching Mobility is short term academic exchange (5 working days and 2 days for travel) at the foreign partner university where academic staff is carrying out pre-arranged academic activities, such: lectures, public lectures, round table meeting and etc. (8 hours) the expenses are covered by the program.
- Passport
- Proof of employment in the home university
- Teaching mobility agreement
Interested applicant should apply the documents to the email ir@sabauni.edu.ge no later than 17 September 2024. Please indicate in the subject: STA in OUC.