ინდივიდუალური გაცვლითი პროგრამა პარიზის კათოლიკურ ინსტიტუტში
ცხადდება საბუთების მიღება ინდივიდუალურ გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად პარიზის კათოლიკურ ინსტიტუტში. პროექტის თანახმად, საბაუნის სტუდენტებს შეუძლიათ ისწავლონ ერთი სემესტრი პარიზის კათოლიკურ ინსტიტუტში უცხოეთში მიღებული კრედიტების აღიარების პირობით. შერჩეული სტუდენტი თავისუფლდება სწავლის გადასახადიდან როგორც მიმღებ უნივერსიტეტში, ასევე, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტში.
შემოთავაზებულ კურსებს ინგლისურ ენაზე გაეცანით ბმულზე.
ვის შეუძლია მონაწილეობის მიღება
- მეორე და მეტი კურსის სტუდენტებს
- აქტიური სტუდენტის სტატუსის მქონე სტუდენტებს
- ფინანსური დავალიანების არქმონე სტუდენტებს
- სტუდენტებს რომელთა GPA აღემატება 2-ს
- სტუდენტებს რომლებიც ფლობენ ინგლისურ ან ფრანგულ ენებს მინიმუმ B2 დონეზე
ფინანსური ნაწილი
- პროექტის ფარგლებში სტუდენტი თავისუფლდება სწავლის გადასახადიდან
- სტუდენტი თავად ფარავს მგზავრობის და პარიზში ცხოვრების ხარჯებს
- ინგლისური / ფრანგული ენების ცოდნა
- მაღალი მოტივაცია
- აკადემიური მოსწრების ბარათი
- რეკომენდაცია საბაუნის აფილირებული პროფესორისგან
- ინგლისური/ფრანგული ენების დამადასტურებელი სერტიფიკატი* (არ ქონის შემთხვევაში, უცხო ენების ცენტრი ჩაატარებს ტესტირებას. ტესტირებისთვის გაიარეთ რეგისტრაცია არაუგვიანეს 3 მაისისა შემდეგ ბმულზე.
ტესტირების შემთხვევაში, არაა სავალდებულო სერტიფიკატის გადმოგზავნა რეგისტრაციის დროს, საბუთების გადმოგზავნისას მიუთითეთ რომ დარეგისტრირებული ხართ ტესტირებისთვის
5 მაისი, 9:00 საათი - ტესტირება ინგლისურ ენაში
5 მაისი - საბუთების გადმოგზავნა
7 მაისი, 11:00 საათი - გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან (ზუსტი დრო გეცნობებათ რეგისტრაციის დასრულების შემდეგ)
დაინტერესებულმა პირებმა უნდა გადმოაგზავნონ რეგისტრაციისათვის საჭირო დოკუმენტაცია მიმდინარე წლის 30 აპრილამდე საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ელ.ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge. სათაურის ველში მიუთითეთ Exchange_ICP
შესარჩევ კომისიასთან გასაუბრების შემდეგ, საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახური შერჩეული კანდიდატების სიას გადაუგზავნის მიმღებ უნივერსიტეტს, რის შემდეგაც საბოლოო პასუხი ეცნობებათ მონაწილეებს ელ.ფოსტის მეშვეობით.

Exchange semester at the Institute Catoliques de Paris
Applications are now open for participation in the individual exchange program at the Catholic Institute of Paris.
According to the project, Sulkhan-Saba Orbeliani University students have the opportunity to study for one semester at the Catholic Institute of Paris, with full recognition of credits earned abroad. The selected student will be exempt from tuition fees at both the host university and Sulkhan-Saba Orbeliani University.
You can find the list of courses offered in English here.
Eligibility Criteria
Applicants must be:
- Second-year or higher students
- Active students (with current enrollment status)
- Students with no outstanding financial obligations
- Students with a GPA above 2.0
- Students with English or French language proficiency at least at the B2 level
Financial Information
- Tuition fees are fully waived for the selected student
- The student is responsible for travel and living expenses in Paris
Selection Criteria
- Proficiency in English and/or French
- High level of motivation
Required Application Documents
- Academic transcript
- Recommendation letter from an affiliated professor of Sulkhan-Saba Orbeliani University
- English/French language proficiency certificate (If you do not have one, the Foreign Languages Center will organize a test May 5. Please register for the test no later than May 3. via the following link.)
Important Dates
- May 5, 9:00 - English language test
- May 5 - Deadline for document submission
- May 7, 11:00 - Interview with the selection committee (applicants will be informed the exact date for interview after registration is over)
Interested students must send all required documents by May 5th to the International Relations Office at: ir@sabauni.edu.ge
Please indicate Exchange_ICP in the subject line.
After the interview with the selection committee, the International Relations Office will send the list of selected candidates to the host university. Final results will be communicated to applicants via email.
For more information about the host institution, please click here.
For any questions, please visit the International Relations Office (Room 408, 4th floor) or contact us by email: ir@sabauni.edu.ge