ინგლისური ენის ლექტორის აკადემიური მობილობა პალაცკის უნივერსიტეტში
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის აფილირებული ასისტენტი, ნინო ლაცაბიძე Erasmus+ აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამით ჩეხეთში, ოლომოუცის პალაცკის უნივერსიტეტში იმყოფებოდა.
ერთკვირიანი მობილობის განმავლობაში ნინო ლაცაბიძემ ლექციები ჩაატარა ხელოვნური ინტელექტისა და განათლებაში მისი გამოყენების მნიშვნელობის შესახებ. გარდა ლექციებისა ნინო ლაცაბიძე შეხვდა ჩეხ კოლეგას, რომელთანაც ისაუბრა სამომავლო თანამშრომლობაზე.
„ლექციების ჩატარების გარდა, მქონდა საინტერესო საუბარი ჩეხ კოლეგასთან, სადაც გამოვთქვით სურვილი სამომავლო თანამშრომლობაზე როგორც ერთობლივი კვლევითი პროექტის, ასევე პუბლიკაციების მიმართულებით. ვფიქრობ, რომ ამ მობილობით ჩემი წვლილი შევიტანე სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტისა და პალაცკის უნივერსიტეტის თანამშრომლობაში, რომელიც სამომავლოდ კიდევ ერთ წარმატებულ ერთობლივ პროექტად მოგვევლინება - ნინო ლაცაბიძე“.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი და პალაცკის უნივერსიტეტი წლებია ნაყოფიერად თანამშრომლობენ Erasmus+ KA171 პროექტების ფარგლებში პერსონალისა და სტუდენტების გაცვლის მიმართულებით.

Academic Mobility of an English Language Lecturer at Palacký University
Nino Latsabidze, an affiliated assistant at the Faculty of Social Sciences of Sulkhan-Saba Orbeliani University, participated in the Erasmus+ Academic Staff Mobility Programme at Palacký University in Olomouc, Czech Republic.
During the one-week mobility, Nino Latsabidze delivered lectures on artificial intelligence and the importance of its application in education. In addition to the lectures, she met with a Czech colleague to discuss future collaboration.
"Beyond delivering lectures, I had an interesting conversation with my Czech colleague, during which we expressed our desire for future collaboration in the areas of joint research projects as well as publications. I believe that through this mobility I have contributed to the partnership between Sulkhan-Saba Orbeliani University and Palacký University, which will manifest as yet another successful joint project in the future." — Nino Latsabidze
Sulkhan-Saba Orbeliani University and Palacký University have been fruitfully collaborating for years within the framework of Erasmus+ KA171 projects in the areas of staff and student exchange.