კრაკოვის პონტიფიკური უნივერსიტეტის თეოლოგიის ფაკულტეტის პროფესორები საბაუნიში
24-25 ივნისს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტს იოანე პავლე მეორის სახელობის კრაკოვის პონტიფიკური უნივერსიტეტის თეოლოგიის ფაკულტეტის პროფესორები სტუმრობდნენ. პროფ. ვლადისლავ ზუზიაკისა და პროფ. იოანა მისონა ბირსკას ვიზიტი აკადემიური პერსონალისთვის განკუთვნილი Erasmus+ მობილობის ფარგლებში განხორციელდა და მოიცავდა საჯარო ლექციებს სტუდენტებისა და თავისუფალი დამსწრეებისთვის.
24 ივლისს პროფ. იოანა მისონა ბირსკამ წაიკითხა საჯარო ლექცია თემაზე „ხვალინდელი დღის კომპეტენციები - რა უნდა ვასწავლოთ შვილებს?“, 25 ივლისს კი პროფ. ვლადისლავ ზუზიაკმა ისაუბრა თემაზე „რელიგიასა და პოლიტიკას შორის ინსტრუმენტული ალიანსების შესახებ“. შეხვედრები ინტერაქციულად, კითხვა-პასუხის რეჟიმითა და დისკუსიის თანხლებით ჩატარდა.
აღსანიშნავია, რომ საბაუნის სტუმრებმა სამუშაო შეხვედრა გამართეს თეოლოგიის ფაკულტეტის დეკან - გოჩა ბარნოვთან და უნივერსიტეტის რექტორ - აკაკი ჭელიძესთან. შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს გეგმები სამომავლო თანამშრომლობის გასაძლიერებლად.

Professors of the Faculty of Theology of the Pontifical University of John Paul II in Krakow visited Sabauni
On June 24-25, Professors of the Faculty of Theology of the Pontifical University of John Paul II in Krakow visited Sabauni. Prof. Wladyslaw Zuziak and Prof. Joana Myssona Byrska's visit was implemented within the Erasmus+ teaching mobility for academic staff and included public lectures for students and free attendees.
On 24th July, Dr. Hab. Joanna Mysona Byrska conducted a public lecture on the topic: “The competencies of tomorrow - what should we teach our children?” and on 25th July, Prof. Wladyslaw Zuziak delivered a public lecture on the topic: “On the instrumental alliances between religion and politics”. The meetings were held interactively, with question-answer mode and were accompanied by discussion.
It is noteworthy that the guests of Sabauni held a working meeting with the dean of the faculty of theology - Gocha Barnovi and the rector of the university – Akaki Chelidze. At the meeting, plans for strengthening future cooperation were discussed.