ლიონის კათოლიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენელი საბაუნიში
მიმდინარე წლის სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტს ლიონის კათოლიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და ინტერკულტურული კომუნიკაციის სკოლის წარმომადგენელი, კონსტანტინ შოროხოვი სტუმრობდა.
ვიზიტის ფარგლებში ფრანგი სტუმარი შეხვდა სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის წარმომადგენლებს, აკადემიურ პერსონალს და საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერს.
შეხვედრებზე იმსჯელეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე და სამომავლო გეგმებზე.
კონსტანტინ შოროხოვმა, რომელიც ლიონის კათოლიკურ უნივერსიტეტში აკადემიური თანამშრომლობის დირექტორია, ფრანგი სტუდენტების საქართველოში გამოგზავნის სურვილი და მზაობა გამოთქვა და აღნიშნა, რომ საქართველო დღეისათვის მიმზიდველი ადგილია საერთაშორისო სტუდენტებისთვის.
„ვფიქრობ, მობილობა იყო საინტერესო და ნაყოფიერი. პირადად შევხვდი კოლეგებს და გავეცანი სასწავლო პროცესს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტში. ამ მობილობის შედეგად, შეიძლება კონკრეტულ შედეგებზე საუბარი: შევთანხმდით სტუდენტების გაცვლაზე ბიზნესის ადმინისტრირებისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით“ - კონსტანტინ შოროხოვი.
კონსტანტინ შოროხოვის ვიზიტი Erasmus+ ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში განხორციელდა.

Representative of the Catholic University of Lyon at Sabauni
Konstantin Shorokhov, a representative of the School of International Relations and Intercultural Communication (ESTRI) at the Catholic University of Lyon, visited Sulkhan-Saba Orbeliani University.
During the visit, the French guest met with representatives of the Faculty of Social Sciences, academic staff, and the International Relations Manager.
The meetings focused on existing cooperation between the universities and future plans.
Konstantin Shorokhov, who serves as Director of Academic Cooperation at the Catholic University of Lyon (ESTRI), expressed his desire and readiness to send French students to Georgia, noting that Georgia is currently an attractive destination for international students.
"I think the mobility was interesting and fruitful. I personally met with colleagues and got acquainted with the educational process at Sulkhan-Saba Orbeliani University. As a result of this mobility, we can speak of concrete outcomes: we agreed on student exchanges in the fields of Business Administration and International Relations." — Konstantin Shorokhov.
Konstantin Shorokhov's visit was carried out within the framework of the Erasmus+ Staff Mobility Programme.