![საბაუნის სამართლის ფაკულტეტის დეკანი ULIM-ს სტუმრობდა](https://www.sabauni.edu.ge/img/news/1720784851.png)
27 მაისს, საბაუნის სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, გიორგი გორაძე მოლდოვის თავისუფალ საერთაშორისო უნივერსიტეტს, ULIM-ს სტუმრობდა.
ULIM - Universitatea Liberă Internaţională din Moldova-ს და სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტს 2020 წლიდან აკავშირებს პარტნიორობა, რომლის ფარგლებშიც მიმდინარეობს ორმხრივი სასწავლო ვიზიტები, სასწავლო და კვლევითი აქტივობები.
ვიზიტი დაიწყო უნივერსიტეტის ტურით და შეხვედრით ვალენტინა ციუმაჩენკოსთან, ვიცე-კანცლერთან საერთაშორისო ურთიერთობების საკითხებში, რომელმაც კოლეგას გააცნო ULIM-ის მიღწევები, როგორც ეროვნულ, ასევე საერთაშორისო დონეზე. მათ ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობისა და ერთობლივი საერთაშორისო პროექტების ინიციატივებზე.
გიორგი გორაძეს საშუალება ჰქონდა შეხვედროდა ULIM-ის სამართლის ფაკულტეტის დეკანს, ვალერიუ ბაესუს და გაეცნო ფაკულტეტის სტრუქტურა, პოტენციალი, სამეცნიერო საქმიანობა და მისი განვითარების სტრატეგია.

Dean of the Faculty of Law of Sabauni, visited the Free International University of Moldova
On May 27, Giorgi Goradze, the dean of the Faculty of Law of Sabauni, visited the Free International University of Moldova, ULIM.
Since 2020, Free International University of Moldova and Sulkhan-Saba Orbeliani University have been connected by a partnership, within the framework of which bilateral study visits, educational and research activities are taking place.
The visit began with a tour of the university and a meeting with Valentina Ciumacenco, Vice-Chancellor for International Relations, who informed her colleague about ULIM's achievements, both nationally and internationally. They talked about ideas for future cooperation and joint international project initiatives.
Giorgi Goradze had the opportunity to meet the dean of ULIM Faculty of Law, Valeriu Baeșu, and got acquainted with the faculty's structure, potential, scientific activity and its development strategy.