საბაუნის სამართლის ფაკულტეტმა პოლონეთის განათლების სამინისტროს კვლევითი გრანტი მოიპოვა
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტმა პოლონეთის განათლების სამინისტროს მოკლევადიანი კვლევითი გრანტი – PROM მოიპოვა.
გრანტის გამარჯვებულები არიან ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი გიორგი გორაძე, პროფესორი სიმონ ტაკაშვილი და სამართლის დოქტორანტი გვანცა ჭინჭარაული. ისინი ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტში სხვადასხვა ვადით განახორციელებენ კვლევით საქმიანობას.
PROM პროგრამა პოლონეთის განათლების სამინისტროს ინიციატივაა, რომელიც ხელს უწყობს საერთაშორისო აკადემიურ თანამშრომლობას და მკვლევართა მობილობას, რაც ხელსაყრელ შესაძლებლობებს სთავაზობს მეცნიერებს გლობალური გამოცდილების გასამდიდრებლად.

The Law Faculty of Sulkhan-Saba Orbeliani University has been awarded a short-term research grant – PROM by the Ministry of Education of Poland.
The grant recipients include the Dean of the Faculty, Professor Giorgi Goradze, Professor Simon Takashvili, and PhD student Gvantsa Chincharauli. They will conduct research activities at the Catholic University of Lublin for different periods.
The PROM program is an initiative of the Polish Ministry of Education aimed at fostering international academic collaboration and supporting researchers' mobility, providing scholars with valuable opportunities to enhance their global research experience.