საბაუნის სტუდენტი პეტერ-პაზმანის კათოლიკური უნივერსიტეტის საზაფხულო სკოლაში
საბაუნის სამართლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტმა, ლენა გოჯაევამ მონაწილეობა მიიღო საბაუნის პარტნიორი უნივერსიტეტის, პეტერ-პაზმანის კათოლიკური უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ საზაფხულო სკოლაში, თემაზე: „რას გვასწავლის რომის სამართალი: თანამედროვე პრობლემები, ანტიკური იდეა“, რომელიც მიმდინარე წლის 17-28 ივლისს, უნგრეთის დედაქალაქ ბუდაპეშტში ჩატარდა.
ორკვირიანი საზაფხულო სკოლის პროგრამა მოიცავდა როგორც აკადემიურ აქტივობებს, ასევე კულტურულ-შემეცნებით ღონისძიებებსაც. პროგრამის მონაწილეებმა მოინახულეს მათეს ეკლესია (Matthias Church), ბალატონის ტბა და სხვა ღირსშესანიშნაობები.
„ჩემთვის ეს იყო არაჩვეულებრივი, დაუვიწყარი პერიოდი და ერთ-ერთი საუკეთესო გამოცდილება. საზაფხულო პროგრამა და აქტივობები ძირითადად ორიენტირებული იყო რომის სამართალთან, გვქონდა იმიტირებული პროცესიც. პროგრამა ძალიან ინტერნაციონალური იყო, პროფესორებიც და კურსის მონაწილეებიც იყვნენ მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხიდან საფრანგეთიდან, აშშ-დან, დიდი ბრიტანეთიდან, კენიის რესპუბლიკიდან, სამხრეთ კორეიდან, პოლონეთიდან და სხვა” - ლენა გოჯაევა.

Lena Gojaeva, MA student of Law faculty of Sabauni has participated in International Summer School “What Roman Law teaches us: Modern problems, ancient ideas” which was organized by Peter Pazmany Catholic University and took place between 17th and 28th July in Budapest.
Two weeks summer school included academic activities and cultural events as well. School participants were able to visit Matthias Church in Budapest, Balaton Lake, and other sightseeing of the city.
“It was extraordinary, unforgettable time and one of the best experiences in my life. Summer school and activities were focused on Roman Law, we had organized moot court. The team was very international, there were students and professors from different part of the world, such: France, USA, Great Britain, Kenya, South Korea, Poland and etc.” – Lena Gojaeva.