საბაუნის თეოლოგიის ფაკულტეტის ლექტორის მობილობა იაშის უნივერსიტეტში
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის თეოლოგიის ფაკულტეტის აფილირებული ასისტენტი, გურამ ლურსმანაშვილი Erasmus+ აკადემიური პერსონალის მობილობის პროგრამით რუმინეთში, ალექსანდრუ იან კუზას უნივერსიტეტში იმყოფებოდა.
მობილობის პერიოდში გურამ ლურსმანაშვილმა რუმინელი სტუდენტებისთვის ჩაატარა ლექციები თემაზე „ტოტალიტარიზმის პირობებში ეკლესიისა და სახელმწიფოს ურთიერთობა“.
ლექციების გარდა საბაუნის ლექტორი შეხვდა ფაკულტეტის წარმომადგენლებს, რომლებთანაც განიხილა უნივერსიტეტებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის გზები და აკადემიური ნაშრომების უცხოურ მაღალრეიტინგულ გამოცემებში გამოქვეყნების შესაძლებლობები.
გურამ ლურსმანაშვილის მობილობა იაშის უნივერსიტეტში განხორციელდა 2025 წლის 24-28 თებერვალს.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი ალექსანდრუ იან კუზას უნივერსიტეტთან თანამშრომლობს 2022 წლიდან სხვადასხვა პროექტის ფარგლებში.

Academic Mobility of Sabauni Lecturer to the University of Iași
Guram Lursmanashvili, an affiliated assistant at the Faculty of Theology at Sulkhan-Saba Orbeliani University, visited Alexandru Ioan Cuza University in Iași, Romania, under the Erasmus+ ICM Teaching Mobility program.
During his mobility period, Guram Lursmanashvili delivered lectures to Romanian students on the topic “The Relationship Between Church and State Under Totalitarianism.”
In addition to the lectures, the Sabauni lecturer met with representatives from the faculty, where they discussed ways to enhance future cooperation between the universities and explore opportunities for publishing academic works in high-ranking international journals.
Guram Lursmanashvili’s mobility at the University of Iași took place from February 24–28, 2025.
Sulkhan-Saba Orbeliani University has been collaborating with Alexandru Ioan Cuza University since 2022 as part of various projects.