საბაუნიში ჩატარდა საჯარო ლექცია, თემაზე: შეკრების თავისუფლება და სამოქალაქო საზოგადოების როლი ქვეყნის დემოკრატიულ განვითარებაში
20 ივნისს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტში ჩატარდა საჯარო ლექცია, თემაზე: შეკრების თავისუფლება და სამოქალაქო საზოგადოების როლი ქვეყნის დემოკრატიულ განვითარებაში.
მომხსენებელი: ბრიჯიტ არიმონდი, ნორსვესტერნის უნივერსიტეტის პრიცკერის სამართლის სკოლის (Northwestern Prtizker School of Law) ადამიანის საერთაშორისო უფლებათა სამაგისტრო პროგრამის ხელმძღვანელი და ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო ცენტრის კლინიკის პროფესორი.
ლექცია ჩატარდა სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ორგანიზებით და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით.

Sabauni hosted a public lecture on: Freedom of Assembly and the Role of Civil Society in a Thriving Democracy
On June 20th, Sulkhan-Saba Orbeliani hosted a public lecture on: Freedom of Assembly and the Role of Civil Society in a Thriving Democracy.
Key Speaker: Bridget Arimond, Director of the LLM Program in International Human Rights at Northwestern Pritzker School of Law and a Clinical Professor of Law with the law school’s Center for International Human Rights.
The lecture was organized by Sulkhan-Saba Orbeliani University with support from the USAID Rule of Law Program.