საერთაშორისო კონფერენცია – „შედარებითი და ევროპული სამართალი“
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში, სამართლის ფაკულტეტის ორგანიზებით, 30 მაისს წარმატებით ჩატარდა რიგით პირველი საერთაშორისო კონფერენცია - „შედარებითი და ევროპული სამართალი“.
კონფერენციის ორგანიზატორები იყვნენ: დავით ბატონიშვილის ინსტიტუტი, სილეზიის უნივერსიტეტი, შჩეჩინის უნივერსიტეტი დასავლეთ უკრაინის ეროვნული უნივერსიტეტი, სამართლისა და ადმინისტრირების ევროპული სკოლა (EWSPA).
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოსა და ევროპის უნივერსიტეტების პროფესორებმა, რომელთა მოხსენებებიც ეხებოდა ევროპაში ინტეგრაციას, კანონის უზენაესობას, კანონშემოქმედებას, საკონსტიტუციო, კერძო და სისხლის სამართლის აქტუალურ საკითხებს.

"International Conference on Comparative and European Law"
Within the framework of Sulkhan-Saba Orbeliani University's International Week, the Faculty of Law successfully organized the first international conference on “Comparative and European Law” on May 30.
The conference was co-organized by the David Batonishvili Institute, the University of Silesia in Katowice, the University of Szczecin, the West Ukrainian National University, and the European School of Law and Administration (EWSPA).
The event brought together professors from universities in Georgia and across Europe, who delivered presentations on topics such as European integration, the rule of law, legislative processes, and current issues in constitutional, private, and criminal law.