საერთაშორისო კონფერენცია: „სამართალი და გლობალური უსაფრთხოება
2018 წლის 29 მაისს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტში ჩატარდა საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე: „სამართალი და გლობალური უსაფრთხოება“, რომელიც ეძღვნებოდა საქართველოს დამოუკიდებლობის 100 წლის იუბილეს.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი მოხსენებები ეხებოდა საქართველო-რუსეთის ომის, საერთაშორისო უსაფრთხოების, ნარკოტრაფიკის, ორგანოებით ვაჭრობის, ტერორიზმისა და უსაფრთხოების კონტექსტში გამოხატვის თავისუფლების შეზღუდვის საკითხებს.
მომხსენებლები იყვნენ როგორც ქართველი ასევე უცხოელი სტუმრები. კონფერენცია გახსნა საბაუნის რექტორმა ბატონმა ვაჟა ვარდიძემ.

International Conference “Law and Global Security”
International conference on the topic “Law and Global Security” has been held in Sulkhan-Saba Orbeliani University on 29th of May 2018 dedicated to the 100 years jubilee of the independence of Georgia.
The presented reports covered the issues of the war between Georgia and Russia, international security, drug traffic, skin trade and limitation of the freedom of expression within the context of security and terrorism.
The reports have been presented by the Georgian participants as well as by the foreign guests. The conference has been opened by the rector of Sabauni Mr. Vaja Vardidze.