საჯარო ლექცია - ქალ მოსამართლეთა როლი სასამართლო სისტემაში
018 წლის 6 ნოემბერს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტში ჩატარდა საჯარო ლექცია თემაზე: ქალ მოსამართლეთა როლი სასამართლო სისტემაში, სადაც მონაწილეობას იღებდნენ საერთაშორისო ექსპერტები და მოსამართლეები: ამერიკიდან, ბრიტანეთიდან, ავსტრიიდან, ბოსნია და ჰერცეგოვინიიდან.
მოხსენებებით წარსდგნენ: მოსამართლე ელისონ ქეი დანქენი - USAID/PROLoG-ის ექსპერტი, აშშ-ის მოსამართლეთა კონფერენციის, მოსამართლეთა საერთაშორისო ურთიერთობის კომიტეტის თავმჯდომარე, მოსამართლე რენატე ვინტერი, ევროკავშირი საქართველოსთვის სასამართლოს მხარდაჭერის პროექტის (EU4Justice) ხელმძღვანელი,მოსამართლე კატიცა არტუკოვიჩი, ევროპის საბჭოს ექსპერტი, მაგისტრატი ავრილ კალდერი - ევროკავშირი საქართველოსთვის სასამართლოს მხარდაჭერის პროექტის (EU4Justice) ექსპერტი, არასრუწლოვანთა და საოჯახო საქმეების განმხილველ მოსამართლეებისა და მაგისტრატების საერთაშორისო ასოციაციის ყოფილი პრეზეიდენტი.

Public lecture – The Role of Female Judges in the Court System
On the 6th November 2018 public lecture has been delivered at Sulkhan-Saba Orbeliani University on the topic: The Role of Female Judges in the Court System, where the experts and judges from the United States, United Kingdom, Austria, Bosnia and Herzogowina have participated.
The reports have been delivered by judge Alison Key Duncken – Expert of USAID\PROLoG, head of the committee of international relations of the judges, judge Renate Winter, head of the court support program EU for Georgia (EU4Justice), judge Katica Artukovic – expert of the European Council, magistrate Avril Kalder – expert of of the court support program EU for Georgia (EU4Justice), former president of the international association discussing juvenile and family cases.