სალამანკას პონტიფიკური უნივერსიტეტის პროფესორი საბაუნის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტს სტუმრობდა
საბაუნის ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტმა სალამანკას პონტიფიკური უნივერსიტეტის პროფესორს, ფერნანდო რეიეს რავანას უმასპინძლა.
ესპანელი პროფესორი ვიზიტის დასაწყისში შეხვდა ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის დეკანს, პროფესორ თამთა მიქაბერიძეს და განვითარების კვლევების ინსტიტუტის ხელმძღვანელს, პროფესორ ნინო პაპაჩაშვილს. შეხვედრაზე მხარეებმა გააკეთეს ფაკულტეტების მოკლე პრეზენტაციები და გამოკვეთეს საერთო ინტერესები, რომლებზეც სამომავლოდ შეიძლება თანამშრომლობის გაგრძელება.
პროფესორმა რავანამ ინტერესი გამოთქვა განვითარების კვლევების ინსტიტუტის მიერ ორგანიზებულ კონფერენციაში მონაწილეობის და აკადემიურ ჟურნალში სტატიების გამოქვეყნების.
შეხვედრების მიღმა, ესპანელმა სტუმარმა ლექციები ჩაატარა ბიზნესისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის თემაზე „მონაცემთა
ვიზუალიზაციაზე“, სადაც ვრცლად მიმოიხილა მონაცემები და მათი დამუშავების ისტორია და განვითარების ეტაპები.
პროფესორ ფერნანდო რეიეს რავანას ვიზიტი 2026 წლის 30 მარტიდან 3 აპრილის ჩათვლით განხორციელდა და სრულად დაფინანსებული იყო Erasmus+ KA171 საერთაშორისო კრედიტების მობილობის პროგრამით.

A Professor from the Pontifical University of Salamanca Visited the Faculty of Business and Technology at Sulkhan-Saba Orbeliani University
The Faculty of Business and Technology of Sulkhan-Saba Orbeliani University hosted Professor Fernando Reyes Ravana from the Pontifical University of Salamanca.
At the beginning of his visit, the Spanish professor met with the Dean of the Faculty of Business and Technology, Professor Tamta Mikaberidze, and the Head of the Institute of Development Studies, Professor Nino Papachashvili. During the meeting, both sides gave brief presentations of their respective faculties and identified areas of common interest that could serve as a basis for future collaboration.
Professor Ravana expressed interest in participating in a conference organized by the Institute of Development Studies and in publishing articles in its academic journal. Beyond the meetings, the Spanish guest delivered lectures for students of the Faculty of Business and Technology on the topic of ''Data Visualization'' providing a comprehensive overview of data, its processing history, and the stages of its development.
Professor Fernando Reyes Ravana's visit took place from March 30 to April 3, 2026, and was fully funded by the Erasmus+ KA171 International Credit Mobility program.