სამართლის ფაკულტეტის ახალი პარტნიორი უნივერსიტეტი ლუბლინში
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტსა და ლუბლინის მარი კიური-სკლოდოვსკას უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ხელშეკრულება ითვალისწინებს ფაკულტეტებს შორის თანამშრომლობას სტუდენტებისა და პერსონალის გაცვლის, ერთობლივ პროექტებში მონაწილეობის მიღების და ასევე, სამეცნიერო ლიტერატურის გაზიარების მიმართულებით.
ფაკულტეტებს შორის გაფორმებულ ხელშეკრულებას ხელი მოაწერეს სამართლის ფაკულტეტის დეკანმა, პროფესორმა გიორგი გორაძემ და ლუბლინის მარი კიური-სკლოდოვსკას სახელობის უნივერსიტეტიდან პრორექტორმა, პროფესორმა არკადიუს ბერეზამ, სამართლის ფაკულტეტის დეკანმა, პროფესორმა იაროსლავ კოსტრუბიეცმა და იურიდიულ მეცნიერებათა ინსტიტუტის დირექტორმა, პროფესორმა მარეკ კულიკმა.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტსა და ლუბლინის მარი კიური-სკლოდოვსკას უნივერსიტეტს შორი ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა 2023 წელს, ხოლო 2024 წლიდან უნივერსიტეტები თანამშრომლობენ ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ KA171 პროექტის ფარგლებში სოციალური მეცნიერებების მიმართულებით.
ახლად გაფორმებული მემორანდუმი საფუძვლად დაედება სამართლის მიმართულებით ფაკულტეტებს შორის როგორც ერთობლივი პროექტების, ასევე Erasmus+ KA171 პროექტების დაგეგმვა/განხორციელებასაც.

New Partner University in Lublin for the Faculty of Law
A memorandum of cooperation has been signed between the Faculty of Law at Sulkhan-Saba Orbeliani University and the Faculty of Law at Maria Curie-Skłodowska University in Lublin.
The agreement outlines collaboration between the faculties in areas such as student and staff exchanges, participation in joint projects, and sharing of academic literature.
The agreement was signed by Professor George Goradze, Dean of the Faculty of Law at Sulkhan-Saba Orbeliani University; Professor Dr. Arkadiusz Bereza, Vice-Rector for General Affairs of Maria Curie-Skłodowska University; Professor Jarosław Kostrubiec, Dean of the Faculty of Law; and Professor Marek Kulik, Director of the Institute of Legal Sciences.
A General memorandum of cooperation between Sulkhan-Saba Orbeliani University and Maria Curie-Skłodowska University was signed in 2023. Since 2024, the universities have been cooperating within the framework of the Erasmus+ KA171 project funded by the European Commission, specifically in the field of social sciences.
The newly signed memorandum will serve as a basis for planning and implementing joint projects and Erasmus+ KA171 projects in the field of law.