სამართლის ფაკულტეტის დეკანი პერსონალის მობილობის პროგრამით კალიშის უნივერსიტეტს სტუმრობდა
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი გიორგი გორაძე Erasmus+ KA 171 პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში კალიშის უნივერსიტეტს სტუმრობდა.
ვიზიტის ფარგლებში პროფესორი გორაძე შეხვდა სამართის ფაკულტეტისა და საერთაშორისო ურთიერთობების წარმომადგენლებს. ინტერაქციულ ფორმატში მის მიერ ჩატარებულმა ლექციებმა პოლონელ სტუდენტების დიდი მოწონება და დაინტერესება დაიმსახურა.
„კალიშის უნივერსიტეტი ჩემთვის იყოს აღმოჩენა. სამართლის ფაკულტეტი იქ ახალი გახსნილია და შესაბამისად, ფაკულტეტის წარმომადგენლებთან შეხვედრა და ჩვენი გამოცდილების მათთვის გაზიარება აღმოჩნდა ძალიან ნაყოფიერი. შეხვედრაზე შევთანხმდით ფაკულტეტებს შორის მჭიდრო თანამშრომლობაზე ერთობლივი პროექტებისა და კვლევების მიმართულებით. პოლონელმა პროფესორები ასევე დაინტერესდნენ ჩვენს ინგლისურენოვან ჟურნალში სტატიის გამოქვეყნებით და მომავალი ნომრისთვის ველოდებით მათ სტატიებს.“ - გიორგი გორაძე.
ვიზიტის ფარგლებში გიორგი გორაძე ასევე შეხვდა იუსტიციის აკადემიის კალიშის ფილიალის წარმომადგენლებს, რომლებთანაც ისაუბრა ერთობლივ პროექტებზე.

Dean of the Faculty of Law at Sulkhan-Saba Orbeliani University Visits University of Kalisz
Professor Giorgi Goradze, Dean of the Faculty of Law of Sulkhan-Saba Orbelian University, visited University of Kalisz as part of the Erasmus+ KA 171 staff mobility program.
Within the framework of the visit, Professor Goradze met with representatives of the Faculty of Management and International Relations. The lectures conducted by him in an interactive format received great approval and interest from Polish students.
"University of Kalisz was a discovery for me. The Faculty of Law is newly established there, and therefore, meeting with representatives of the faculty and sharing our experience with them turned out to be very fruitful. At the meeting, we agreed on close cooperation between the faculties in the direction of joint projects and research. Polish professors were also interested in publishing an article in our English-language magazine, and we are waiting for their articles for the next issue." - Giorgi Goradze
Within the framework of the visit, Giorgi Goradze also met with the representatives of the Kalisz branch of the Justice Academy, with whom he discussed joint projects.
The mobility of Erasmus staff was carried out at the University of Kalisz on October 14-18 of this year.