სამართლისა და ტექნოლოგიების კვირეული ოფიციალურად გაიხსნა.
აშშ-ის საელჩოს „უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის“ (UCBP) ფარგლებში ორშაბათს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტში სამართლისა და ტექნოლოგიების კვირეული ოფიციალურად გაიხსნა.
ვმასპინძლობთ ემორის უნივერსიტეტის პროფესორს, ინტელექტუალური საკუთრებისა და ინოვაციების კლინიკისა და TI:GER პროგრამის დირექტორს - ნიკოლ მორისს (აშშ), რომელიც უნივერსიტეტის აკადემიურ და ადმინისტრაციულ გუნდთან ერთად იმუშავებს ხელოვნური ინტელექტის პოლიტიკის, LegalTech-ისა და „სამართალი და ტექნოლოგიების“ სამაგისტრო პროგრამის განვითარების მიმართულებით.
კვირეულის ფარგლებში დაგეგმილია სამუშაო შეხვედრები, დისკუსიები და პრაქტიკული სესიები, რომლებიც სამართლის, ტექნოლოგიებისა და ინოვაციების სფეროების დაახლოებასა და სტუდენტებისთვის ახალი შესაძლებლობების შექმნას ემსახურება.
ემორის უნივერსიტეტის საპასუხო ვიზიტი ხორციელდება საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს მიერ დაფინანსებული „უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის“ (UCBP) ფარგლებში, რომელსაც „საერთაშორისო განათლების ამერიკული საბჭოები“ ახორციელებს და მიზნად ისახავს საქართველოს უმაღლესი განათლების სასწავლებლების სამართლის ტექნოლოგიების, ხელოვნური ინტელექტისა და სამეწარმეო უნარების პოტენციალის გაძლიერებას.

Law and Technology Week was officially launched
Law and Technology Week was officially launched on Monday at Sulkhan-Saba Orbeliani University as part of the U.S. Embassy’s University Capacity Building Program (UCBP).
We are honored to host Nicole Morris (USA), Professor at Emory University and Director of the Intellectual Property and Innovation Clinic and the TI:GER Program. Together with the university’s academic and administrative teams, she will contribute to the development of artificial intelligence policy, LegalTech initiatives, and the Master’s Program in Law and Technology.
Throughout the week, a series of workshops, discussions, and practical sessions will be held, aimed at fostering collaboration between the fields of law, technology, and innovation, while creating new opportunities for students.
Emory University’s reciprocal visit is taking place within the framework of the University Capacity Building Program (UCBP), funded by the U.S. Embassy in Georgia and implemented by American Councils for International Education. The program seeks to strengthen the capacity of Georgian higher education institutions in the areas of legal technology, artificial intelligence, and entrepreneurship.