ცხადდება საბუთების მიღება საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად. საზაფხულო სკოლა „Practicing Resilience – Preparing for recovery” ჩატარდება ქალაქ სიბენიკში (ხორვატია) 2024 წლის 27 ივნისიდან 7 ივლისის შუალედში და უმასპინძლებს ხორვატიის კათოლიკური უნივერსიტეტი. საზაფხულო სკოლის თემები მიემართება ომის შემდგომ აღდგენას და ითვალისწინებს რუსეთ-უკრაინის ომის შედეგად დაზარალებული უკრაინელების მხარდაჭერას.
საზაფხულო სკოლა ორგანიზებულია ნანოვიკის ევროპათმცოდნეობის ინსტიტუტის, ხორვატიის კათოლიკური უნივერსიტეტისა და უკრაინის კათოლიკური უნივერსიტეტების მიერ.
საზაფხულო სკოლის პროგრამა საგანმანათლებლო ასპექტებთან ერთად მოიცავს სულიერ, სოციალურ, კულტურულ და სპორტულ ღონისძიებებსაც. სპეციფიკურობიდან გამომდინარე, პროგრამა ითვალისწინებს ყოველდღიურ მონაწილეობას სხვადასხვა რელიგიური ხასიათის აქტივობებში.
2024 წლის საზაფხულო სკოლის ფარგლებში მსჯელობა იქნება შემდეგი კითხვების ირგვლივ: არის თუ არა უნივერსალური მიდგომა საზოგადოებრივი ცხოვრების მშვიდ მდგომარეობაში დაბრუნებასთან დაკავშირებით? რა თავისებურებები ახასიათებს გარდამავალ პერიოდებს და როგორ მივაღწიოთ სოციალური განვითარების მდგრადობას ომის შემდგომ პერიოდში? რა შეიძლება ვისწავლოთ ომის შემდგომი რეკონსტრუქციის წარმატებული და წარუმატებელი მაგალითებიდან სხვადასხვა ქვეყანაში? ომისშემდგომი აღდგენის კონტექსტში, განხილული იქნება მეზობელი ქვეყნების მაგალითები (ხორვატიისა და ბოსნია და ჰერცეგოვინის ისტორია..)
პროგრამაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ნებისმიერი ფაკულტეტის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებს.
საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობა სრულად დაფინანსებულია.
• აკადემიური მოსწრება
• მოტივაცია
ინგლისური ენის ცოდნა სავალდებულოა მინიმუმ B1 დონეზე.
შენიშვნა: თანაბარი ქულების შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება სტუდენტს, რომელსაც არ აქვს მონაწილეობა მიღებული არც ერთ საგრანტო პროექტში.
• აკადემიური მოსწრების ბარათი (ქართულად)
• პასპორტის ასლი
• მოტივაცია (ინგლისურად დაახლოებით 200 სიტყვა)
დაინტერესებულმა პირებმა მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნდა გადმოაგზავნონ საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერის ელ.ფოსტაზე (ir@sabauni.edu.ge) არაუგვიანეს 30 აპრილისა.
30 აპრილი - რეგისტრაცია
1 მაისი - გასაუბრება
დამატებით კითხვების შემთხვევაში, დაგვიკავშირდით საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ელ.ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge

The Call for participation in the summer school is announced. The summer school "Practicing Resilience – Preparing for recovery" will be held in Sibenik (Croatia) from June 27 to July 7, 2024 and will be hosted by the Catholic University of Croatia. The themes of the summer school focus on post-war reconstruction and support for Ukrainians affected by the Russian-Ukrainian war.
The summer school is organized by Nanovik Institute of European Studies, Catholic University of Croatia and Catholic University of Ukraine.
The summer school program includes spiritual, social, cultural and sports activities along with educational aspects. Due to its specificity, the program provides for the daily participation of St. In services and prayers addressed to world peace.
Some of the questions that this year’s program will try to answer are: Are there universal approaches to the return of public life to a state of peace? What are the characteristics of the transition period and how achieve the sustainability of social development in the post-war period? What can be learned from successful and unsuccessful examples of post-war reconstruction in different countries? In the context of post-war recovery, examples of post-war recovery in neighboring countries, including the history of Croatia and Bosnia and Herzegovina, aspects of responding to trauma, and possible paths for new beginnings in the social and political context will also be looked at.
Students of bachelor's and master's programs of any faculty can participate in the program.
• Academic performance
• motivation
Knowledge of English language is mandatory at least B1 level.
Documents required for registration:
• Academic record card (in Georgian)
• copy of passport
• Motivation (about 200 words in English)
April 30 – application
May 1 – interview
Interested persons should send the requested documentation to the e-mail ir@sabauni.edu.ge of the international relations manager no later than April 30.
After the registration is completed, if necessary, an interview with the applicants may be scheduled. You will be notified about this via email.
In case of additional questions, contact us at the e-mail address of the International Relations Service: ir@sabauni.edu.ge