შეხვედრები ერასმუს+ პროგრამის ფარგლებში
საბაუნის სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი გიორგი გორაძე ერასმუს+ პროგრამის ფარგლებში მიწვეული იყო იოანე პავლე მეორის ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტში.
ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრები გაიმართა ლუბლინის კათოლიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან:
- სამართლის, საეკლესიო სამართლისა და საჯარო მმართველობის დეკანის მოადგილე მიხალ დომაგალასათან;
- ლუბლინის კათოლიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამართლის კათედრის ხელმძღვანელ, ასოცირებულ პროფესორ ანნა კოშინსკასთან;
- ასოცირებულ პროფესორ ედიტა კშიშტოფიკთან.
შეხვედრების დროს მხარეებმა მომავალი თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს და სამომავლო გეგმები განიხილეს.
შეხვედრები გაიმართა ასევე კულის საერთაშორისო ურთიერთობების ოფისის ხელმძღვანელ ტომაშ კოსტეცკისა და ოფისის ერასმუსის კოორდინატორ მაგდალენა კიშჩუკთან, რომლებმაც თავის მხრივ აღნიშნეს, რომ დაინტერესებული არიან საბაუნისთან უფრო მჭიდრო თანამშრომლობით, ასევე დასძინეს, რომ საბაუნის სტუდენტები ყოველთვის გამოირჩევიან მაღალი აკადემიური მოსწრებით.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტსა და ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტს დიდი ხნის თანამშრომლობა აკავშირებთ, უნივერსიტეტები Erasmus+ ფარგლებში კი 2015 წლიდან აქტიურად თანამშრომლობენ.

Meetings under the Erasmus+ program
Dean of the Faculty of Law of Sulhan-Saba Orbeliani University, Professor George Goradze was invited to John Paul II Catholic University of Lublin under the framework of the Erasmus+ ICM program.
During the visit, meetings were held with representatives of the Catholic University of Lublin:
- Michał Domagała- Deputy Dean of Law, Ecclesiastical Law and Public Administration;
- Anna Koshinska - Associate Professor, Head of the Department of International Law, Lublin Catholic University;
- Associate Professor Edyta Krzysztofik.
During the meetings were discussed future cooperation and plans.
Meetings were also held with Tomasz Kostecki, Head of the KUL International Relations Office, and Magdalena Kiczuk, Erasmus+ Coordinator of the Office. They noted interest in closer cooperation with Saba University, adding that Our students are always distinguished by their high academic achievement.
Sulkhan-Saba Orbeliani University and Lublin Catholic University have long partnership history, the institutions have been actively cooperating within the framework of Erasmus + since 2015.