სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტმა რუჟომბეროკის უნივერსიტეტის თეოლოგიის ფაკულტეტის დეკანს, პროფესორ რადოსლავ ლოიანს უმასპინძლა
25-29 აპრილს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტმა რუჟომბეროკის უნივერსიტეტის თეოლოგიის ფაკულტეტის დეკანს, პროფესორ რადოსლავ ლოიანს უმასპინძლა. სლოვაკი პროფესორის ვიზიტი ადმინისტრაციული პერსონალისთვის განკუთვნილი Erasmus+ მობილობის ფარგლებში განხორციელდა.
ერთკვირიანი მობილობის ფარგლებში რადოსლავ ლოიანი შეხვდა უნივერსიტეტის ადმინისტრაციასა და თეოლოგიის ფაკულტეტის წარმომადგენლებს. ფაკულტეტის დეკანთან, პროფ. გოჩა ბარნოვთან შეხვედრისას კოლეგებმა ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე, მიმოხილულ იქნა საერთო პროექტებსა და გაცვლით პროგრამებთან დაკავშირებული საკითხებიც.
„მქონდა საინტერესო შეხვედრა ქართველ კოლეგებთან, ვისაუბრეთ ახლანდელ გამოწვევებსა და მომავალ გეგმებზე. გარდა პერსონალისა და სტუდენტების გაცვლისა, მომავალში ვითანამშრომლებთ ერთბლივი გამოცემების მიმართულებით, რაც კიდევ უფრო ნაყოფიერს გახდის ჩვენს პარტნიორობას“ - რადოსლავ ლოიანი.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი წლებია აქტიურად თანამშრომლობს რუჟომბეროკის უნივერსიტეტთან. ამასთან, საბაუნის სტუდენტებს Erasmus+ და FUCE პროგრამების მეშვეობით შესაძლებლობა აქვთ ერთი სემესტრი სლოვაკეთში, რუჟომბეროკის უნივერსიტეტში გაატარონ.

Erasmus+ Mobility of the Dean of the Faculty of Theology of the University of Ružomberok
On April 25-29, Sulkhan-Saba Orbeliani University hosted Dean of the Faculty of Theology of Ružomberok University, Professor Radoslav Lojan. Prof. Lojan’s visit was implemented within the framework of Erasmus+ mobility for administrative staff.
During his one-week mobility period, Radoslav Lojan met with the university administration. He also had meetings with the Faculty of Theology of Sabauni and with the Dean of the same faculty, Gocha Barnovi. Colleagues talked about future cooperation plans, mutual projects and exchange programs possibilities were also discussed.
„I had a fruitful meeting with Georgian colleagues, discussed the challenges and future plans. Our partnership will continue not only within student and staff exchange, but also publishing possibilities in the academic journals. I think this will strengthen our partnership” – Radoslav Lojan.
Sulkhan-Saba Orbeliani University closely cooperates with the University of Ružomberok for years. Within the Erasmus+ and FUCE programs, Sabauni students have the opportunity to spend one semester in Slovakia at the University of Ružomberok.