ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ბაზის ბანკთან
2015 წლის 24 აპრილს სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტსა და სააქციო საზოგადოება ბაზისბანკს შორის ხელი მოეწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს, რომელიც ითვალისწინებს: მხარეების თანამშრომლობას განათლების სფეროში, ერთობლივ პროექტებს, ასევე სტუდენტების სტაჟირებასა და პრაქტიკას ბაზისბანკში. თანამშრომლობის ფარგლებში, ბაზისბანკი უნივერსიტეტის 5 საუკეთესო აკადემიური მოსწრების მქონე სტუდენტს დააფინანსებს ყოველთვიური სემესტრული სტიპენდიით.
ღონისძიების დასაწყისში დამსწრე საზოგადოებას მიესალმა უნივერსიტეტის რექტორი პროფესორი ვაჟა ვარდიძე, რომელმაც დიდი მადლობა გადაუხადა ბაზისბანკს თანამშრობლობისა და წარჩინებულ სტუდენტთა წახალისებისთვის. სტუდენტებსა და მოწვეულ სტუმრებს მიესალმა უნივერსიტეტის იტალიელი დამფუძნებელი, ჯუზეპე პაზოტო, რომელმაც მადლობა გადაუხადა უნივერსიტეტს, კარგი მუშაობისათვის და ბაზისბანკს განათლების მხარდაჭერისათვის: „მოხარული ვარ, რომ ჩვენს შორის იმყოფებიან ბაზისბანკის წარმომადგენლები, რომლებიც ფიქრობენ, რომ კულტურა და განათლება არის მნიშვნელოვანი საქმე და ამაში ფულს დებენ. მადლობა ასევე, უნივერსიტეტის ადმინისტრაციას, რომელიც თავადაც აფინანსებს სტუდენტებს. ეს ნიშნავს მომავლისაკენ ყურებას და მომავალი საქართველოს აშენებას. მოხარული ვარ ასევე იმის გამო, რომ არსებობენ სტუდენტები, რომელთაც დაიმსახურეს სტიპენდიები. ის ფაქტი, რომ სტუდენტებმა ღირსეულად მოიპოვეს სტიპენდიები, უნივერსიტეტის კარგად მუშაობაზე მიუთითებს. ბოლოს, მინდა უნივერსიტეტს, ბაზისბანკსა და სტუდენტებს ვუსურვო წარმატება, რაც ჩემთვის ნიშნავს უფრო სამართლიანი და ლამაზი სამყაროს შენებას“.
საგანმანათლებლო პროექტების მხარდაჭერის მზაობაზე ისაუბრა ბაზისბანკის გენერალურმა დირექტორმა, დავით ცაავამ: „ბაზისბანკი უკვე შვიდი წელია რაც აქტიურად აფინანსებს სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროექტებს, ჩვენ გვაქვს განათლების ფონდი, რომელიც მხარს უჭერს სხვადასხვა უნივერსიტეტის წარჩინებულ სტუდენტებს. დღეს გვაქვს შესაძლებლობა, ამ უნივერსიტეტის წარჩინებულებს მივცეთ კიდევ ერთი სტიმული, მცირეოდენი, თუმცა მნიშვნელოვანი სტიმული, რათა ხელი შევუწყოთ კარიერის ჩამოყალიბებაში. ჩვენ გვჭირდება ბევრი პროფესიონალი. საქართველოში ბევრი პროცესი მიდის წინ და ეკონომიკა ვითარდება, და ეს განვითარება შეუძლებელი იქნება პროფესიონალების გარეშე. მე დარწმუნებული ვარ, რომ არაერთი პროფესიონალი გაიზრდება ამ სასწავლებელში და ჩვენ გვექნება შესაძლებლობა, არა მხოლოდ სტიპენდიებით შევუწყოთ მათ ხელი, არამედ მათი ცოდნა გამოვიყენოთ ჩვენს დაწესებულებაში და ჩვენი გუნდი გაძლიერდეს წარჩინებული სტუდენტებით“.

Memorandum of collaboration with BasisBank
On May 24, 2015 the memorandum of cooperation was signed between Sulkhan-Saba Orbbeliani University and BasisBank. The collaboration envisages launching joint projects, offering internships and practice for students in BasisBank. The bank grants scholarship for 5 students with the best academic performance in the frame of collaboration.
Rector Vazha Vardidze greeted the audience at the beginning and gave thanks to BasisBank for encouraging staff and students of the University. Juzepe Pasoto, the Italian founder of the University, greeted students and invited guests and expressed gratitude towards the university for dedicated work and towards BasisBank for supporting the education: “I am happy that there are representatives of BasisBank with us and they think that education and culture is important for business. Many thanks to the University Administration, which finances students. That means looking forward to the future and building new Georgia. I feel happy that there are students who deserved that scholarship. This fact indicates success and dedicated work of the University. Finally, I want to wish success to BasisBank and our students. They are the ones who are going to create fair and beautiful world”.
Director-general of BasisBank, Davit Tsanava spoke about their readiness to support educational projects: “BasisBank has been financing various educational projects for already 7 years. We have educational foundation, which supports and helps successful students. Today we have an opportunity to give motivation to the students of this university and promote their future career. We need many professionals. Nowadays, economy is developing in Georgia and this process cannot continue without professionals. I am sure, that this university will raise many specialists and we should, not only promote them with scholarships, but use their knowledge in our institutions and strengthen our teams with successful students”.