ვარშავის სამართლიანობის უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი საბაუნიში
2024 წლის 10 სექტემბერს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტს ვარშავის სამართლიანობის უნივერსიტეტის დელეგაცია სტუმრობდა, რომელთაც უმასპინძლა საბაუნის რექტორმა, აკაკი ჭელიძემ. პოლონურ დელეგაციასთან შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ პრო-რექტორი, დიმიტრი გეგენავა, სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, გიორგი გორაძე, დანაშაულისა და სისხლის სამართლის მართლმსაჯულების ცენტრის ხელმძღვანელი, უჩა ბახტაძე, სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, თამარ ქობულაძე და საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერი, შორენა პარუნაშვილი.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს თანამშრომლობის სახეებზე, განსაკუთრებული აქცენტი გაკეთდა სისხლის სამართლის მართლმსაჯულების მიმართულებით გამოცდილების გაზიარებაზე, ერთობლივ პროექტებსა და კვლევებზე. დაიგეგმა ერთობლივი ღონისძიებების ჩატარება და პერსონალის გაცვლითი პროგრამების განხორციელება.
ვიზიტის ფარგლებში გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, რომელსაც ხელი მოაწერეს საბაუნის რექტორმა აკაკი ჭელიძემ და სამართლიანობის უნივერსიტეტის რექტორმა მიხალ სოპინსკიმ.

Delegation of the University of Justice visits sabauni
On September 10, 2024, a delegation from the University of Justice in Warsaw, Poland, was welcomed by the rector of Suklhan-Saba Obeliani University, Akaki Chelidze. The meeting with the Polish delegation was also attended by Pro-Rector Dimitry Gegenava, Dean of the Faculty of Law George Goradze, Head of the Crime and Criminal Justice Center Ucha Bakhtadze, Dean of the Faculty of Social Sciences Tamar Kobuladze, and International Relations Manager Shorena Parunashvili.
During the meeting, the parties discussed various types of cooperation, with a special emphasis on sharing experience in the field of criminal justice, as well as on joint projects and research. Joint events and personnel exchange programs were also planned.
As part of the visit, a memorandum of mutual cooperation was signed by Sabauni Rector Akaki Chelidze and the Rector of the University of Justice, Michal Sopinski.