Erasmus+ კვლევითი მობილობა PhD სტუდენტებისთვის კადისის უნივერსიტეტში
ცხადდება საბუთების მიღება ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ ICM საგრანტო პროგრამის კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად. პროგრამის ფარგლებში საბაუნის სადოქტორო პროგრამის სტუდენტები 2026-2027 სასწავლო წლის შემოდგომის ან გაზაფხულის სემესტრს ისწავლიან კადისის უნივერსიტეტში (ესპანეთი).
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საბაუნის სადოქტორო სკოლის აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტებს.
მონაწილეობის მიღება არ შეუძლიათ
- შეჩერებულ სტატუსის მქონე სტუდენტებს;
- სტუდენტს რომელსაც გააჩნია ფინანსური დავალიანება;
- სტუდენტს რომელსაც ერთ საფეხურზე უკვე მოპოვებული აქვს Erasmus+ ICM გრანტი.
- ყოველთვიური სტიპენდია: 850 ევრო
- ნაკლები შესაძლებლობების მქონე სტუდენტი (სოციალურად დაუცველი, საზღვრისპირა რეგიონიდან, მაღალმთიანი რეგიონიდან, მრავალშვილიანი ოჯახიდან ....) მიიღებს დამატებით გრანტს 250 ევროს ოდენობით.
- შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირები (33%) მიიღებენ ასევე დამატებით ფინანსურ დახმარებას.
- მგზავრობა: გამოითვლება მანძილის კალკულატორის მიხედვით
ვინაიდან მობილობის ხანგძლივობაა 5 თვე, საქართველოს მოქალაქეებს ესაჭიროებათ ვიზა ან სპეციალური ნებართვა მობილობის პერიოდში ესპანეთში საცხოვრებლად. გთხოვთ გაითვალისწინოთ, საქართველოში არ არის ესპანეთის საკონსულო, ვიზის ასაღებად საჭიროა თურქეთში წასვლა. ასევე, შესაძლებელია სტუდენტი წავიდეს ვიზის გარეშე (უვიზო მიმოსვლის ფარგლებში) და ადგილზე აიღოს ნებართვა (რაც გარკვეულ რისკებთან შეიძლება იყოს დაკავშირებული).
კადისის უნივერსიტეტის კოორდინატორები
ვრცლად ინფორმაცია გამოცხადებული კონკურსის შესახებ ეწვიეთ ბმულს
- საერთაშორისო პასპორტის ასლი;
- უცხო ენის დამადასტურებელი დოკუმენტი მინიმუმ B2 (ესპანური, ინგლისური, ფრანგული) (მოითხოვეთ უცხო ენათა ცენტრში sh.gogiashvili@sabauni.edu.ge , მიუთითეთ მიზნობრიობა)
- კვლევის გეგმა
- CV Euro pass ფორმატში;ბმული
- რეკომენდაცია ფაკულტეტიდან/საბაუნის პროფესორისაგან
- ინკლუზიურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი (არსებობის შემთხვევაში)
რეგისტრაციისათვის საჭირო დოკუმენტაციას აპლიკანტი უნივერსიტეტის ელ-ფოსტის ოფიციალური მისამართიდან აგზავნის საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერის ელ-ფოსტის მისამართზე: ir@sabauni.edu.ge
შენიშვნა 2: იმისათვის რომ მობილობის სემესტრში მიღებული კრედიტების აღიარება მოხდეს, სტუდენტმა საბაუნიში უნდა გაიაროს ადმინისტრაციული რეგისტრაცია უცხოეთში წასვლამდე (სწავლის საფასურის გადახდა).
საბაუნის შერჩევის კრიტერიუმებია:
- აკადემიური მოსწრება / კვლევის გეგმა - 30%
- მოტივაციას - 30%
ესპანური მხარის შერჩევის კრიტერიუმებია:
- ერასმუს+ პროგრამაში პირველადი მონაწილეობა - 1 ქულა
- აკადემიური მოსწრება - 2 ქულა
- სტუდენტის კვლევითი გეგმა - 2 ქულა
- ესპანური ენის ცოდნა (B2 დონეზე და მაღლა) – 1 ქულა
- სხვა ენების ცოდნა (B2 დონეზე და მაღლა) - 1 ქულა
- ინკლუზიურობა (თუ სტუდენტი მიეკუთვნება Erasmus+ ინკლუზიურობისა და მრავალფეროვნების მხარდამჭერ სტრატეგიაში გაწერილ რომელიმე ჯგუფს) - 3 ქულა
პირველ ეტაპზე სტუდენტების შერჩევა გამგზავნი და მასპინძელი უნივერსიტეტების მიერ.
- ივნისის შუა რიცხვები - გამოქვეყნდება პირველადი სია, შეფასებების მითითებით
მეორე ეტაპზე ონლაინ აპლიკაციის შევსება და სასწავლო ხელშეკრულების გაფორმება (კადისის უნივერსიტეტის საიტზე განთავსდება მაისის დასაწყისში)
აპლიკაციისთვის საჭირო დოკუმენტაცია: (მეორე ეტაპი)
- ენის სერტიფიკატები
- ხელმოწერილი სასწავლო ხელშეკრულება (პდფ ფორმატში)
14 აპრილი - საბუთების მიღება
15 აპრილი, 11:00 საათი - გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან და კანდიდატების შერჩევა
კითხვების შემთხვევაში, დაგვიკავშირდით ელ.ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge, ან მოგვაკითხეთ საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურში.

Erasmus+ research mobility for PhD student at the university of Cadiz
The acceptance of documents for participating in the competition of the Erasmus+ ICM grant program funded by the European Commission has been announced. As part of the program, Sabauni students will study at the University of Cadiz (Spain) in the fall or spring semester of the 2026-2027 academic year.
The doctoral students of Sabauni Law can participate in the competition.
Who cannot apply:
- Students with suspended status
- A student who has financial debt
- A student who has already obtained an Erasmus+ ICM grant at one level.
- Monthly stipend: 850 euros
- A student with fewer opportunities (socially disadvantaged, from a border region, from a mountainous region, from a large family, etc.) will receive an additional grant of 250 euros.
- Persons with disabilities (33%) will also receive additional financial assistance.
- Travel: is calculated by distance calculator
Please note that there is no Spanish consulate in Georgia; you need to go to Turkey to get a visa.
Information about the research groups is available here
For more information about the call, click here
- Academic performance card;
- Copy of an international passport;
- Foreign Language Certificate at least B2 level (Spanish, English, French)
- Cover letter in English;
- Research Plan
- CV in Euro Pass format;
- Recommendation from a faculty or Sabauni professor
The applicant should send the documents from their official e-mail address at the university to the international relations manager at the following email: ir@sabauni.edu.ge.
Note 1: According to the requirements of the partner university or organization, additional documents may be requested.
Note 2: In order for the credits received during the mobility semester to be recognized, the student must undergo administrative registration in Sabauni before going abroad.
The selection criteria for Sabuni are:
- Academic performance/research plan: 30%
- English language: 40%
- Motivation: 30%
In cases of equal points, priority will be given to a student from a socially disadvantaged family and also to a student who has not participated in the Erasmus+ program.
The selection criteria for the Spanish side are:
- Initial participation in the Erasmus+ program: 1 point
- Academic performance: 2 points
- Student's research plan: 2 points
- Spanish language knowledge (B2 level and above): 1 point
- Knowledge of other languages (B2 level and above): 1 point
- Inclusivity (if the student belongs to one of the groups listed in the Erasmus+ Inclusion and Diversity Support Strategy): 3 points
In the first stage, students are nominated and selected by the host university.
In the second step, fill out the online application and sign the study contract (which will be posted on the website of the University of Cadiz at the beginning of May).
Documents required for the application: (second stage)
- Language certificates
- Signed study agreement (in PDF format)
- April 14 : receipt of documents
- April 15, 11:00: Interview with the selection committee and selection of candidates (the exact time will be announced after registration is completed).
In case of questions, contact us by e-mail at ir@sabauni.edu.ge or ask us at the International Relations Service.