Erasmus+ სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა უნგრეთსა და პოლონეთში
ცხადდება საბუთების მიღება ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ სტუდენტების საერთაშორისო კრედიტების მობილობის (ICM) პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად. პროგრამის ფარგლებში საბაუნის სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის სტუდენტები გაზაფხულის სემესტრს ისწავლიან საბაუნის შემდეგ პარტნიორ უნივერსიტეტებში:
- პაზმანი პეტერის კათოლიკური უნივერსიტეტი (უნგრეთი)
- იოანე პავლე მეორის კრაკოვის პონტიფიკური უნივერსიტეტი (პოლონეთი)
- პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ საბაუნის აქტიური სტატუსის მქონე საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებს, რომელთაც არ გააჩნიათ ფინანსური დავალიანება და რომელთა მინიმალური GPA 2 და მეტია.
მიმღები უნივერსიტეტების მიერ შემოთავაზებული სასწავლო კურსები:
შენიშვნა: მოცემული სასწავლო კურსები განახლებადია, შეიძლება შეიცვალოს, თუმცა ეს არ იქნება დაბრკოლება სტუდენტისთვის.
დაინტერესებულმა პირებმა მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნდა გადმოაგზავნონ არაუგვიანეს 23 ნოემბრისა, საბაუნის ელ-ფოსტიდან საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერის ელ-ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge . მეილის სათაურში მიუთითეთ: Erasmus+ ICM და (ის უნივერსიტეტი, სადაც აკეთებთ განაცხადს).
- უცხო ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი B2 (TOEFEL, IELTS), ასეთის არსებობის შემთხვევაში; (არ არსებობის შემთხვევაში, სტუდენტები ტესტირებას გაივლიან უნივერსიტეტის უცხო ენათა ცენტრში )
შენიშვნა 2: იმისათვის რომ მობილობის სემესტრში მიღებული კრედიტების აღიარება მოხდეს, სტუდენტმა უნდა გაიაროს საბაუნიში ადმინისტრაციული რეგისტრაცია უცხოეთში წასვლამდე.
19 ნოემბერი, 13:00 საათი - ტესტირება ინგლისურ ენაში, მათთვის ვისაც არ აქვს საერთაშორისო სერტიფიკატი (ტესტირების მსურველები უნდა დარეგისტრირდნენ ბმულზე მიმდინარე წლის 18 ნოემბრისა)
23 ნოემბერი - საბუთების მიღება
25 ნოემბრი, 10:15 საათი - გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან და კანდიდატების შერჩევა (კანდიდატებს ეცნობებათ რეგისტრაციის დასრულების შემდეგ).

Erasmus+ Student Exchange Program in Hungary and Poland
Applications are now open for participation in the Erasmus+ International Credit Mobility (ICM) Program, funded by the European Commission. Within the project, Sabauni student will study spring semester of the 2025-2026 academic year at the following partner universities:
The program is open to undergraduate and master’s students from the faculty of Social Sciences at Sulkhan-Saba Orbeliani University (Sabauni) who:
- Have active student status;
- Have no financial debts to the university;
- Have a minimum GPA of 2.0 or higher.
Ineligible applicants:
- First-semester students;
- Final-semester students, unless they have coordinated with their faculty and confirmed readiness to extend their studies for one additional semester after the mobility period;
- Students with financial debts.
The Erasmus+ ICM Program is an exchange opportunity that covers travel expenses and provides a monthly stipend. (The amount of the stipend and travel reimbursement depends on the host country’s location. Details are available at the provided link.)
Please note that the Erasmus+ Program does not cover visa or insurance costs.
* it is possible to obtain an additional grant (250 euros per month) for students with Fewer opportunities (socially disadvantaged, large families, border regions, occupied regions, internally displaced persons, single parents, etc.).
Interested persons should send the requested documentation no later than November 23rd from Sabauni's email address to the International Relations Manager's email address: ir@sabauni.edu.ge . In the subject indicate: Erasmus+ ICM (the university where you are applying).
November 19, 13:00 - English language testing for those who do not have an international certificate (those wishing to take the test must register at the link before November 18)
November 23 - Receiving documents
November 25 10:15 - Interview with the selection committee and selection of candidates
An information meeting regarding Erasmus+ exchange programs will be held on October 16 at 13:00, in the student area.