კლინიკური იურიდიული განათლების კონფერენცია – არსებული გამოწვევები და მათი დაძლევის გზები
8 ივლისს, 10:00 საათზე, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის G 106 დარბაზში, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის კლინიკა და სამართლის პრაქტიკული კლინიკა ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის ადამიანის უფლებათა კლინიკასთან თანამშრომლობით გამართავს კლინიკური იურიდიული განათლების კონფერენციას: „კლინიკური იურიდიული განათლების კონფერენცია – არსებული გამოწვევები და მათი დაძლევის გზები“.
კონფერენციაზე მომხსენებლები განიხილავენ სხვადასხვა უნივერსიტეტის იურიდიული კლინიკური კურსების სპეციფიკას, სტუდენტთა კლინიკურ გამოცდილებას როგორც ეროვნულ, ასევე საერთაშორისო დონეზე არსებულ იმ საერთო ინდივიდუალურ გამოწვევებს, რომლებიც დგას საქართველოს უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების იურიდიული კლინიკების წინაშე, ასევე დაფინანსებისა და შესაძლო პარტნიორობის პერსპექტივებს.
ონფერენციაში მონაწილეობას მიიღებენ საქართველოს უნივერსიტეტების იურიდიული კლინიკების წარმომადგენლები, სტუდენტები. ღონისძიებას ფასილიტაციასა და მოდერაციას გაუწევს ნორთვესტერნის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის კლინიკური პროფესორი ბრიჯიტ არიმონდი

Clinical Legal Education Conference – Current Challenges and Ways to Overcome Them
On July 8 at 10:00 AM, in Room G 106 of Ilia State University, the Legal Clinic and the Practical Legal Clinic of Sulkhan-Saba Orbeliani University, in cooperation with the Human Rights Clinic of Ilia State University’s School of Law, will hold a conference on clinical legal education titled: “Clinical Legal Education Conference – Current Challenges and Ways to Overcome Them.”
During the conference, speakers will discuss the specific characteristics of legal clinical courses at various universities, students’ clinical experiences, and both the common and individual challenges faced by legal clinics in Georgian higher education institutions, on both national and international levels. The discussion will also explore funding opportunities and potential partnerships.
The conference will be attended by representatives of legal clinics from universities across Georgia, as well as students. The event will be facilitated and moderated by Professor Bridget Arimond, Clinical Professor of Law at Northwestern University Pritzker School of Law.