სამართლის ფაკულტეტის დეკანი შჩეჩინის უნივერსიტეტის იუბილეზე
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, გიორგი გორაძე, შჩეჩინის უნივერსიტეტის (პოლონეთი) სამართლისა და საჯარო მმართველობის ფაკულტეტის 40 წლის იუბილისადმი მიძღვნილ ღონისძიებებს დაესწრო.
ღონისძიების ფარგლებში, დეკანმა კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც მიეძღვნა სამართლებრივი განათლების თემას და წარადგინა მოხსენება თემაზე:
„სამართლებრივი აზროვნების ფორმირება პრაქტიკაზე ორიენტირებული სწავლების მეშვეობით: საქართველოს მაგალითი“.
ღონისძიება წარმოადგენდა უნიკალურ შესაძლებლობას აკადემიური თანამშრომლობის გაღრმავებისა და გამოცდილების გაზიარებისთვის ევროპის წამყვან უნივერსიტეტებს შორის.
შჩეჩინის უნივერსიტეტი პოლონეთის ერთ-ერთი წამყვანი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც ცნობილია სამართლისა და საჯარო მმართველობის მიმართულებით მრავალწლიანი გამოცდილებითა და საერთაშორისო თანამშრომლობით.

Dean of Law at the Anniversary of the University of Szczecin
The Dean of the Faculty of Law at Sulkhan-Saba Orbeliani University, Giorgi Goradze, attended the 40th anniversary events of the Faculty of Law and Public Administration at the University of Szczecin (Poland).
As part of the celebration, Dean Goradze participated in a conference dedicated to legal education, where he presented a paper titled:
“Shaping Legal Minds through Practical Oriented Teaching: A Case Study from Georgia.”
The event served as a valuable opportunity to strengthen academic cooperation and share experiences among leading universities across Europe.
The University of Szczecin is one of Poland’s leading higher education institutions, renowned for its long-standing expertise and international collaboration in the fields of law and public administration.