აკადემიური პერსონალის მობილობა კრაკოვის პონტიფიკურ უნივერსიტეტში
2022 წლის 16- 20 მაისს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ლექტორი, ირაკლი ჯავახიშვილი Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში სტუმრობა კრაკოვის პონტიფიკურ უნივერსიტეტს, სადაც ლექციები ჩაატარა მასპინძელი უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის სხვადასხვა ეკლესიის სოციალური სწავლების მიმართულებით“.
„მობილობის განმავლობაში კრაკოვის უნივერსიტეტში ჩავატარე ლექციები კათოლიკე ეკლესიის სოციალური სწავლების თემატიკაზე, განსაკუთრებით საინტერესო იყო სხვადასხვა კულტურის/ქვეყნის (პოლონეთი, აშშ, გაერთიანებული სამეფო, ესპანეთი, ალბანეთი) წარმომადგენელ სტუდენტებთან შეხვედრა და დისკუსია. ამან კარგად აჩვენა სხვადასხვა კულტურიდან და საზოგადოებიდან გამომდინარე განსხვავებული შეხედულებები კონკრეტულ თემებზე. მობილობის შედეგად, გავხდი აქტიური მონაწილე სხვადასხვა ქვეყნის სტუდენტების და აკადემიური პერსონალის დისკუსიებისა, რის შედეგადაც კიდევ უფრო ნაცნობი და სასურველი გახდა მულტიკულტურულ გარემოში საქმიანობა“ - ირაკლი ჯავახიშვილი.
ვიზიტის ფარგლებში ირაკლი ჯავახიშვილი ასევე შეხვდა მასპინძელი უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების განყოფილებისა და ფილოსოფიის ფაკულტეტის წარმომადგენლებს.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი კრაკოვის პონტიფიკურ უნივერსიტეტთან 2018 წლიდან აქტიურად თანამშრომლობს სხვადასხვა პროექტის ფარგლებში.

Academic staff mobility at Pontifical University of Krakow
On 16-20 May, Irakli Javakhishvili, assistant of faculty of Humanities and Social Sciences took part in Teaching Mobility program of Erasmus+ ICM program and visited The John Paul II Pontifical University of Krakow. During the mobility he delivered lectures for hosting University students.
“During my mobility, I have held lectures in the field of Social Teaching of catholic Church. It was especially interesting to meet and discuss with students from different cultures / countries (Poland, USA, United Kingdom, Spain, Albania). This has well demonstrated different views on specific topics from different cultures and communities. As a result of mobility, I became an active participant in discussions between students and academic staff from different countries, which made it even more familiar and desirable to work in a multicultural environment – said Irakli Javakhishvili.
During the mobility Irakli Javakhishvili met the representatives from IR office and faculty of Philosophy.
Sulkhan-Saba Orbeliani University cooperates with the John Paul II Pontifical University since 2018 within the various joint programs.