საერთაშორისო კონფერენცია – „ეკლესია მეორე ათასწლეულში“.
27 მაისს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში, თეოლოგიის ფაკულტეტისა და თეოლოგიის და ფილოსოფიის ინსტიტუტის ორგანიზებით ჩატარდა მეორე საერთაშორისო თეოლოგიური კონფერენცია. კონფერენციის თემა იყო: „ეკლესია მეორე ათასწლეულში“.
ღონისძიებაში მონაწილეობდა 13 პროფესორი იტალიიდან, საბერძნეთიდან, პოლონეთიდან და საქართველოდან მათი მოხსენებები თემატურად მრავალფეროვანი იყო და ეხებოდა საეკლესიო ისტორიას, კანონიკურ სამართალს, ლიტურგიკას, გვიანი ბიზანტიური ხანის თეოლოგიასა და ეკლესიისა და სახელმწიფოს შორის ურთიერთობას.
ღონისძიება წარმატებული იყო და მისი მსვლელობისას კიდევ ერთხელ აღინიშნა განათლებისა და განვითარების სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის მნიშვნელობა.

“ International Conference: The Church in the Second Millennium.”
On May 27, as part of International Week at Sulkhan-Saba Orbeliani University, the Faculty of Theology and the Institute of Theology and Philosophy jointly organized the Second International Theological Conference.
The theme of the conference was “The Church in the Second Millennium.” Thirteen professors from Italy, Greece, Poland, and Georgia participated in the event. Their presentations addressed a wide range of topics, including Church history, canon law, liturgics, late Byzantine theology, and the relationship between the Church and the state.
The event was successful, and during its course, the importance of international cooperation in the fields of education and development was once again emphasized.