Erasmus+ კვლევითი მობილობა ვალიადოლიდის უნივერსიტეტში
ცხადდება საბუთების მიღება Erasmus+ სტუდენტების მობილობის პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად. პროგრამა განკუთვნილია სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების სტუდენტებისთვის.
მობილობის პროგრამა განხორციელდება ვალიადოლიდის უნივერსიტეტში (ესპანეთი) 2026-2027 წლის შემოდგომის ან გაზაფხულის სემესტრზე.
პროგრამის ხანგრძლივობა: ერთი სემესტრი
- პროგრამა სრულად ფარავს მგზავრობის ხარჯებს
- ყოველთვიური სტიპენდია (850 €)
- ვალიადოლიდის უნივერსიტეტი დაფარავს სტუდენტის ჯანმრთელობის დაზღვევას და ასევე, ვიზისი ღირებულებას 30 ევრომდე.
რეგისტრაცია მიმდინაორებს ონლაინ პლატფორმაზე მიმდინარე წლის 28 აპრილის დღის ბოლომდე.
მოთხოვნილი დოკუმენტაცია
- CV (სასურველია EUROPASS ფორმატით)
- ცნობა სტუდენტის სტატუსის შესახებ
- ინგლისური ენის ცოდნის დამადასტურებელი დოკუმენტი (დაუკავშირდით უცხო ენათა ცენტრის ხელმძღვანელს ელ.ფოსტაზე: sh.gogiashvili@sabauni.edu.ge და მიუთითეთ რომ გჭირდებათ გაცვლითი პროგრამისთვის)
- კვლევითი პროექტი ხელმოწერილი აკადემიური ხელმძღვანელისა და მობილობებზე პასუხისმგებელი ადმინისტრაციული პერსონალისაგან.
- სპეციალური საჭიროებების მქონე პირის შემთხვევაში, დამადასტურებელი დოკუმენტი, გაცემული შესაბამისი უწყებებისგან.
- აკადემიური მოსწრება / კვლევითი პროქტი - 60 %
- მოტივაცია - 20 %
- რელევანტურობა - 20%
სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებზე კვლევების თემები
შენიშვნა: მნიშვნელოვანია სტუდენტის საკვლევი თემა ემთხვეოდეს ესპანური უნივერსიტეტის მიერ შემოთავაზებულ კვლევის თემას.
დაინტერესებული პირი კვლევის თემის შესათანხმებლად უნდა დაუკავშირდეს მისთვის საინტერესო კვლევის თემის ესპანელ პროფესორს და მასთან შეათანხმოს მობილობის ვადები და თემა (საკონტაქტო ინფორმაცია მითითებულია პორტალზე).
პირველი ეტაპი: ფორმალური ვალიდაცია
მეორე ეტაპი: გამგზავნი უნივერსიტეტის მიერ შერჩევა (გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან, 4 მაისის კვირა - ზუსტი თარიღი და დრო გეცნობებათ ელ.ფოსტაზე რეგისტრაციის დასრულების შემდეგ).
მესამე ეტაპი: მიმღები უნივერსიტეტის მიერ აპლიკანტების შერჩევა და საბოლოო გადაწყვეტილების მიღება.
პასუხები კანდიდატებს ეცნობებათ ელ.ფოსტის საშუალებით.
რეგისტრაციის სახელმძღვანელო სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტებისათვის
რეგისტრაციის სახელმძღვანელო სადოქტორო პროგრამების სტუდენტებისათვის
კითხვების შემთხვევაში, დაგვიკავშირდით საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ელ.ფოსტაზე: ir@sabauni.edu.ge ან მოგავკითხეთ 408-ე ოთახში.

Erasmus+ research mobility at University of Valladolid
Applications are open for participation in the Erasmus+ Student Mobility Program for research. The program is designed for master's and doctoral students.
The mobility program will be carried out at the University of Valladolid (Spain) during the autumn or spring semester of 2026–2027.
Program duration: One semester
- The program fully covers travel expenses
- Monthly stipend: €850
- The University of Valladolid will cover the student's health insurance and visa costs up to €30
Registration is open on the online platform until the end of April 28 of the current year.
Required documents:
- CV (preferably in EUROPASS format)
- Letter of recommendation
- Certificate of student status
- Document confirming English language proficiency (contact the Head of the Foreign Languages Center at sh.gogiashvili@sabauni.edu.ge and indicate that you need it for an exchange program)
- Research project signed by the academic supervisor and the administrative staff responsible for mobility
- In the case of a person with special needs, a supporting document issued by the relevant authorities
- Academic performance / research project - 60%
- Motivation - 20%
- Relevance - 20%
Research topics for master's and doctoral programs
Note: It is important that the student's research topic matches the research topic offered by the Spanish university. The interested person must contact the Spanish professor of the research topic they are interested in and agree on the mobility dates and topic with them (contact information is provided on the portal).
Selection takes place in three stages:
- First stage: Formal validation
- Second stage: Selection by the sending university (interview with the selection committee, week of May 4 - exact date and time will be communicated by email after registration closes)