FUCE-ს საზაფხულო სკოლა “პოპულიზმი გარდაქმნის ჰუმანიზმს"?
2025 წლის 30 ივნისიდან-4 ივლისის ჩათვლით, ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტი უმასპინძლებს ევროპის კათოლიკური უნივერსიტეტების ფედერაციის (FUCE) მიერ ორგანიზებულ საზაფხულო სკოლას თემაზე „ევროპული ჰუმანიზმი ჩამოყალიბების პროცესში “. მიმდინარე წლის თემა იქნება „პოპულიზმი გარდაქმნის ჰუმანიზმს?“. პროგრამა გაყოფილია ორ ნაწილად. პირველი ნაწილი დაეთმობა „ისტორიული და კულტურული ფესვები: დღევანდელი ევროპის შედეგები“, ხოლო მეორე ნაწილის თემა იქნება სოციალური და პოლიტიკური კონსტრუქცია: შედეგები ევროპის მომავლისთვის.“
საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საბაკალავრო (გარდა პირველი კურსის სტუდენტისა) და სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებს.
პირობები:
- მგზავრობის ხარჯებს ფარავს თავად სტუდენტი
- ცხოვრების და კვების ხარჯებს ფარავს FUCE
მონაწილეობის მსურველებმა მოთხოვნილი დოკუმენტაცია უნდა გადმოაგზავნონ არაუგვიანეს 2024 წლის 9 თებერვლისა საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის ელ. ფოსტაზე ir@sabauni.edu.ge. სათაურის ველში გთხოვთ მიუთითოთ FUCE summer school 2025.
- ინგლისური ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი ან საბაუნის ცენტრის მიერ გაცემული
დოკუმენტი (სერტიფიკატის არ არსებობის შემთხვევაში, საბაუნის ენების ცენტრი ჩაატარებს ტესტირებას, რომლის საფუძველზეც გაიცემა ენის ცოდნის დამადასტურებელი საბუთი).
ბოლო ვადა:
- 8 თებერვალი - საბუთების მიღება
- 10 თებერვლის კვირა - გასაუბრება შესარჩევ კომისიასთან
- 28 თებერვლის შემდეგ, ფედერაციის მიერ საბოლოო გადაწყვეტილების გამოცხადებ
აკადემიური მოსწრება - 40%
ინგლისური ენის ცოდნა - 30 %
მოტივაცია - 30%
შენიშვნა 1: თანაბარი შეფასების შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება სტუდენტს სოციალურად დაუცველი ოჯახებიდან.
შენიშვნა 2: თანაბარი ქულების შემთხვევაში, ასევე, უპირატესობა მიენიჭება ბაკალავრის პროგრამის სტუდენტებს.

From June 30 to July 4, 2025, the Catholic University of Lille will host a summer school organized by the Federation of European Catholic Universities (FUCE) on the theme "European Humanism in the Making." This year's topic will be "Is Populism Remaking Humanism?". The program is divided into two parts. The first part will focus on "Historical and Cultural Roots: Implications for Europe Today," while the second part will address "Social and Political Construction: Implications for the Future of Europe."
The summer school is open to undergraduates (except first-year students) and master's program students.
Conditions:
- Travel expenses are covered by the student
- Accommodation and meal expenses are covered by FUCE
Interested participants must submit the required documentation no later than February 8, 2025, to the International Relations Office email: ir@sabauni.edu.ge. Please indicate "FUCE summer school 2025" in the subject line.
- English language certificate or document issued by Sabauni Center (if no certificate is available, Sabauni Language Center will conduct a test to issue a language proficiency document)
Deadlines:
February 8 - Document submission
Week of February 10 - Interview with selection committee
After February 28: Final decision announcement by the Federation
Academic performance - 40%
English language proficiency - 30%
Motivation - 30%
Note 1: In case of equal evaluation, preference will be given to students from socially vulnerable families. Note 2: In case of equal scores, preference will also be given to bachelor's program students.
Summer school brochure Summer school program (courses)
For questions, contact the International Relations Office: Email: ir@sabauni.edu.ge Tel.: +995 32 242 22 42/115