კონკურსი - სულხან-საბა ორბელიანის ცხოვრება და მოღვაწეობა
2015 წელს 23 ივნისს, სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტში ჩატარდა სულხან-საბა ორბელიანის ცხოვრებისა და მოღვაწეობისადმი მიძღვნილი კონკურსი, რომელიც სულხან-საბას საზოგადოების ორგანიზებითა და სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტის მხარდაჭერით ჩატარდა.
კონკურსი რამდენიმე ეტაპისაგან შედგებოდა, რომელიც თავის მხრივ სხვადასხვა სახის დავალებებს მოიცავდა, როგორც თეორიულს, ასევე პრაქტიკულს. თეორიული საკითხები კითხვა-პასუხის რეჟიმში მიმდინარეობდა, ხოლო პრაქტიკული საკითხი გულისხმობდა რუქას გასამართლების ინსცენირებას „სიბრძნე სიცრუიდან“. კონკურსში მონაწილეობდა ოთხი უნივერსიტეტი: წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და მასპინძელი, სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტი.
კონკურსის მსვლელობისას გუნდები ღირსეულ კონკურენციას უწევდნენ ერთმანეთს, რომელთა მუშაობასაც აფასებდა სპეციალურად მოწვეული ჟიური. საბოლოო გამარჯვება წილად ხვდა მასპინძელი უნივერსიტეტის სტუდენტებს, ხოლო მეორე ადგილი დაიკავა წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართულმა უნივერსიტეტმა.
სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია ულოცავს გამარჯვებულ გუნდს წარმატებას!
გამარჯვებული გუნდის წევრები არიან: გიორგი ლაფერაშვილი, ლევან ფუტკარაძე, თამარ დორეული და მარიამ მახათაძე.

Life and Public Works of Sulkhan-Saba Orbeliani
On June 23, 2015 the contest dedicated to the life and public works of Sulkhan-Saba Orbeliani was organized in SabaUni by Sulkhan-Saba Community with support of our University.
The contest was divided into several sections that contained both theoretical and practical tasks. The theoretical part was conducted in question-answer format. The practical part included staging of one episode from The Book of Wisdom and Lies by Sulkhan-Saba Orbeliani.
The four Universities took part in the contest: Georgian University of St. Andrew, Georgian Technical University, Samtskhe-Javakheti State University and the host - Sulkhan-Saba Orbeliani University.
The contestants were assessed by the invited jury. The winners became SabaUni students and the second place was obtained by the team of Georgian University of St. Andrew.
The members of the winner team are: Giorgi Laperashvili, Levan Futkaradze, Tamar Doreuli and Mariam Makhatadze. SabaUni Administration congratulates to our students and wishes them further success.