პაზმანი პეტერის კათოლიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების ოფისის წარმომადგენლები საბაუნიში
2025 წლის 3-9 აპრილს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა პაზმანი პეტერის კათოლიკური უნივერსიტეტის (ბუდაპეშტი, უნგრეთი) სამართლის ფაკულტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის წარმომადგენლებს: პროფესორ პეტრა ლანცოსს, სუსანა პოლაკს, და მერსედეს ლოსკეის.
პროფესორმა ლანცოსმა ლექციები ჩაატარა სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებისთვის ევროკავშირის რეგიონური ან უმცირესობათა ენების დაცვა ენის ქარტიის ფარგლებში.
სუსანა პოლაკი და მერსედეს ლოსკეი შეხვდნენ საერთაშორისო ურთიერთობების მენეჯერს, შორენა პარუნაშვილს და ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის მიმდინარე პროექტებსა და სამომავლო გეგმებზე.
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტი 2024 წლიდან თანამშრომლობს პაზმანი პეტერის კათოლიკური უნივერსიტეტთან, როგორც Erasmus+ KA171 პერსონალის და სტუდენტების გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, ასევე, მის მიღმა, როგორიცაა ერთობლივი კონფერენციები, კვლევითი პროექტები და მსგავსი. გარდა ამისა, ორივე უნივერსიტეტი არის კათოლიკური უნივერსიტეტების პარტნიორობის (CUP) წევრი უნივერსიტეტი და აქტიურად არის ჩართული ნოტრ დამის უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებებში.
უნგრელი სტუმრების ვიზიტი განხორციელდა Erasmus+ KA171 პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში. ამავე პროგრამით საბაუნის სამმა სტუდენტმა ისარგებლა ერთ სემესტრიანი მობილობით უნგრულ უნივერსიტეტში.

Representatives of the International Relations Office of Pázmány Péter Catholic University Visit Sulkhan-Saba Orbeliani University
From April 3 to 9, 2025, Sulkhan-Saba Orbeliani University hosted representatives from the International Relations Office of the Faculty of Law at Pázmány Péter Catholic University (Budapest, Hungary). The delegation included Professor Petra Láncos, Ms. Zsuzsanna Polák, and Ms. Mercedes Locskay.
Professor Láncos delivered a series of lectures to law students on the topic of “Protection of Regional or Minority Languages under the Language Charter.”
Zsuzsanna Polák and Mercedes Locskay held meetings with Ms. Shorena Parunashvili, Manager of the International Relations Office at Sulkhan-Saba Orbeliani University. The discussions focused on ongoing collaborative projects and future plans between the two institutions.
Since 2024, Sulkhan-Saba Orbeliani University has been cooperating with Pázmány Péter Catholic University through the Erasmus+ KA171 mobility program for staff and students. In addition to the Erasmus+ partnership, the universities have collaborated on joint conferences, research initiatives, and other academic activities. Both institutions are also members of the Catholic Universities Partnership (CUP) and actively participate in events organized by the University of Notre Dame.
The visit of the Hungarian delegation was conducted within the framework of the Erasmus+ KA171 staff mobility program. Under the same program, three students from Sulkhan-Saba Orbeliani University have participated in one-semester exchange studies at the Hungarian university.